Przyszłość przywozi punkt z Częstochowy

Mimo naporu przeciwnika udało się zachować czyste konto - w meczu inagurującym rozgrywki III ligi piłkarze Przyszłości Rogów bezbramkowo zremisowali na wyjeździe ze Skrą Częstochowa.

Bez obrońcy Grzegorza Kolisza i pomocnika Kamila Benauera Przyszłośc przystąpiła do meczu z faworyzowaną Skrą Częstochowa. W meczu, który zapowiadał się na bardzo trudny zadebiutowali też: Jarosław Kołek, Mariusz Knopek i Łukasz Cymański. I debiut mogą zaliczyć do udanych, bo ich zespół osiągnął korzystny rezultat na boisku przeciwnika.

Zapowiedzi trenera Wosia, że Skra musi wygrać z Przyszłością, jeżeli chce walczyć o II ligę, zawodnicy gospodarzy postanowili zrealizować jak najszybciej. Przycisnęli naszą drużynę od pierwszego gwizdka i do 7 minuty meczu wykonywali 5 rzutów rożnych, które powodowały zamieszanie w polu karnym Przyszłości, ale za dobrze grającymi obrońcami był jeszcze bramkarz Paś, który już od pierwszego meczu pokazał, że jest w dobrej formie. W 8 minucie właśnie nasz bramkarz szybkim wybiegiem zlikwidował sytuację sam na sam.

W 31 minucie gospodarze mieli wyborną okazję do otwarcia bramkowego w tym meczu. Otrzymali bowiem rzut wolny 17 metrów od bramki Pasia. Strzelał precyzyjnie Brazylijczyk Paulista. Piłka przeleciała nad murem, ale trafiła w poprzeczkę. W 37 minucie to Przyszłość miała najlepszą okazję w tej połowie do strzelenia gola. Po centrze Markiewicza z lewej strony do piłki wyskoczył bramkarz Skry. Zmarznięty golkiper ,przez nikogo nie atakowany, wypuścił piłkę z rąk wprost pod nogi Roberta Żbikowskiego. Piłkarz Przyszłości strzelił ale piłka przeszła nad pustą bramką.

Żbikowski miał kolejną szansę na gola na początku drugiej połowy, ale jego strzał z 14 metrów bramkarz Skry sparował na rzut rożny.

Od tego momentu Skra osiągnęła wyraźną przewagę, jednak na niewiele się to zdało bo Przyszłość była dobrze zoorganizowana w szykach obronnych. W 58 minucie po składnej akcji gospodarzy i centrze z lewej strony 13 metrów przed bramką Przyszłości do piłki doszedł Chmiest, ale przestrzelił wysoko nad nią.

W tej konsekwentnie grającej i skoncentrowanej defensywie Przysłości, doszło do chwili nieuwagi. W 72 minucie jedynego błędu w tym meczu dopuścił się bramkarz Przyszłości. Wyszedł daleko poza linię bramkową, a piłka uderzona lobem zmierzała do bramki drużyny z Rogowa. Na szczeście, w ostatnim momencie wybił ją Arkadiusz Lalko.

Gospodarze do końca meczu nie schodzili już z połowy gości, ale świadomość, że muszą strzelić gola wyraźnie pętała im nogi i strzelali z niekoniecznie dobrze przygotowanych pozycji. W ten sposób drużyna z Rogowa utrzymała bezbramkowy remis do ostatniego gwizdka sędziego.

Czy z takiego rezultatu zadowolony jest trener Przyszłości, Tomasz Sosna? Po meczu przeprowadziliśmy z nim rozmowę, której przebieg można zobaczyć tutaj. Zapytaliśmy nie tylko o spotkanie w Częstochowie, ale też o to jak reaguje na słowa sceptyków, którzy nie wierzą w awans jego zespołu do II ligi.

Skra Częstochowa - Przyszłość Rogów 0-0

Skład PRZYSZŁOŚCI: Paś – Rad. Żbikowski, Sander (80. Bażan), Lalko, Cymański – Glenc (82. Knopek), Bober I, Ciuberek, Markiewicz – Pontus (85. Kołek), Rob. Żbikowski (75. Cichecki).

Widzów: 150. Sędzia: S. Skowroński.

Żółte kartki w drużynie Przyszłości: Lalko, Rob. Żbikowski, Bober I, Rad. Żbikowski.

W jedynym innym rozegranym w miniony weekend meczu BKS Stal zremisowała z Polonią Łaziska Górne 2:2. Oba zespoły zgłaszają aspirację do awansu, więc podział punktów między nimi powinien satysfakcjonować ekipę Przyszłości Rogów.