Przyszłość Rogów lepsza od Victorii Chrościce

2012-04-01, Autor: gs, źródło: mat. pras.
Przyszłość Rogów pokonała na własnym boisku Victorię Chrościce 2:1 w spotkaniu 17. kolejki opolsko-śląskiej III ligi.

Spotkanie rozpoczęło się przy bardzo niesprzyjającej pogodzie. Mokra nawierzchnia sprawiła, że w niektórych sytuacjach na boisku rządził przypadek, a z pozoru niegroźne sytuacje stwarzały spore zagrożenie pod obiema bramkami.

Lepiej do takich warunków przystosowali się gospodarze, którzy szybko przejęli inicjatywę. Szybko także potrafili to potwierdzić. W 23. minucie po strzale z  20. metrów wynik spotkania otworzył Grzegorz Kolisz. W 36. minucie było już 2:0 - świetną akcję gospodarzy precyzyjnym strzałem wykończył Robert Żbikowski.

Gospodarzom nie udało się utrzymywać do przerwy dwubramkowej przewagi. W 42. minucie po zagraniu ręką jednego z graczy Przyszłości sędzia podyktował rzut karny dla gości. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Tomasz Jaworski, najlepszy strzelec Victorii Chrościce.

W drugiej połowie Przyszłość skoncentrowała się na utrzymaniu korzystnego wyniku. Goście z Chrościc próbowali wyrównać, ale dobrze w bramce spisywał Piotr Paś. W 85. minucie losy meczu mógł rozstrzygnąć Dawid Hanzel. Napastnik gospodarzy nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem gości.

W kolejnej kolejce Przyszłość zagra na wyjeździe z BKS-em Bielsko-Biała. Początek spotkania w Wielką Sobotę o godzinie 11:00.

Przyszłość Rogów - Victoria Chrościce 2:1 (2:1)

1:0 - Grzegorz Kolisz '23
2:0 - Robert Żbikowski '36
2:1 - Tomasz Jaworski '42

Przyszłość : Paś - Lalko, Woniakowski, Kolisz, Marcinkowski - Radosław Żbikowski, Ciuberek (81' Paweł Wieczorek), Sałek (64' Cichecki), Benauer (74' Markiewicz) - Dawid Hanzel, Robert Żbikowski