Przyszłość Rogów pokonała Pniówek Pawłowice

2012-04-30, Autor: gs, źródło: mat. pras.

Przyszłość Rogów pokonała na własnym boisku Pniówek Pawłowice 3:1. Bramki dla gospodarzy strzelali Kamil Benauer, Robert Żbikowski oraz Sebastian Markiewicz, który w doliczonym czasie gry ustalił wynik meczu.

Bez Wojciecha Sałka, Szymona CicheckiegoPawła Woniakowskiego musiała radzić sobie Przyszłość w spotkaniu z wiceliderem opolsko-śląskiej III ligi. Drużyna Pniówka także była osłabiona i to absencje w defensywnie gości były na boisku najbardziej widoczne.

Przyszłość od początku zaatakowała. Już w 2. minucie oko w oko z bramkarzem gości stanął Dawid Hanzel, ale jego strzał z ostrego kąta minął bramkę Pniówka. Przewaga podopiecznych trenera Tomasza Sosny dała efekt w 24. minucie. Grzegorz Kolisz świetnym prostopadłym podaniem uruchomił Kamila Benauera, który nie zmarnował dobrej sytuacji i otworzył wynik meczu.

Po stracie gola rozdrażnieni piłkarze Pniówka przejęli inicjatywę i w 38. minucie wyrównali. Robert Tkocz ograł Arkadiusza Lalkę i płaskim strzałem pokonał Piotra Pasia. Piłka zanim wpadła do bramki odbiła się jeszcze od dalszego słupka i było 1:1. Strzelec bramki dla gości miał również udział przy kolejnej bramce... dla Przyszłości. Tuż przed przerwą Tkocz stracił piłkę na rzecz Hanzela, który dograł do Roberta Żbikowskiego i napastnik Przyszłości skutecznie sfinalizował akcję.

Tuż po przerwie groźnie z wolnego uderzył Tkocz, ale dobrze w bramce zachował się Paś wybijając piłkę na rzut różny. Bramkarz Przyszłości nie miał za to wiele do powiedzenia w 70. minucie. Pniówek "rozklepał" defensywę rogowian, ale Mateusz Majsner będąc 2 metry od bramki nie potrafił skierować piłki do siatki. Ta idealna sytuacja zemściła się na gościach w doliczonym czasie gry. Świetnym uderzeniem z rzutu wolnego zza linii bocznej pola karnego popisał się Sebastian Markiewicz, w kapitalny sposób pieczętując wygraną Przyszłości.

Przyszłość Rogów - Pniówek Pawłowice 3:1 (2:1)
1:0 Kamil Benauer '24
1:1 Robert Tkocz '38
2:1 Robert Żbikowski '45
3:1 Sebastian Markiewicz '90

Przyszłość: Paś - Radosław Żbikowski, Sander, Lalko, Pucka, Benauer (78' Wieczorek), Ciuberek, Kolisz, Markiewicz, Robert Żbikowski (90' Piechaczek), Dawid Hanzel (86' Glenc)

Pniówek: Huczała - Stramski, Szwarga, Halama, Kałka (46' Urbańczyk), Skrobacz (60' Mazurek), Popiel, Tkocz, Szczyrba, Sieniawski, Majsner (80' Mosiek)

Żółte kartki: Sander - Stramski