Przyszłość Rogów: porażka w Dobrzeniu

Po serii czterech spotkań bez porażki zawodnicy Przyszłości Rogów pierwszy raz w tym sezonie zaznali jej smaku. Rogowianie przegrali w wyjazdowym spotkaniu z TOR-em Dobrzeń Wielki 2:3.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze Przyszłości. W 5. minucie spotkania po dobrym dośrodkowaniu z prawego skrzydła Radosława Żbikowskiego bramkę strzałem głową zdobył Przemysław Szkatuła. Gospodarze wyrównali już 7 minut później. Po centrze z rzutu wolnego Marka Tracza głową piłkę do siatki wpakował Daniel Rychlik. W 32. minucie TOR wyszedł na prowadzenie. Po wyrzucie piłki z autu trafiła ona do Piotra Sobotty, który stojąc niepilnowany na 5. metrze nie miał problemu z pokonaniem Mateusza Łobaczewskiego.

Od początku drugiej połowy trwała wymiana ciosów z obu stron. Kilku dogodnych sytuacji nie wykorzystali zarówno zawodnicy TOR-u, jak i Przyszłości. W 71. minucie świetnym prostopadłym podaniem Wojciech Szałek uruchomił Roberta Żbikowskiego, który świetnie wykończył akcję i  doprowadził do remisu. Po stracie bramki zawodnicy TOR-u ruszyli do skomasowanego ataku. Dało to efekt w 80. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego rozstrzygającego gola zdobył Bartłomiej Błoński.

W kolejnym spotkaniu zawodnicy Tomasza Sosny zmierzą się u siebie ze Szczakowianką Jaworzna. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 10 września o godzinie 17:00.

TOR Dobrzeń Wielki - Przyszłośc Rogów 3:2 (2:1)

0:1 Szkatuła '5
1:1 Rychlik '12
2:1 Sobotta '22
2:2 Żbikowski I '71
3:2 Błoński '80

Przyszłość Rogów: Łobaczewski – Żbikowski II, Sander, Kolisz, Kachel – Kapinos (58. Benauer), Ciuberek (46. Sałek), Cichecki (79. Markiewicz), Szkatuła (71. Wieczorek) – Hanzel, Żbikowski I