Przyszłość Rogów przegrywa w Częstochowie

Kolejną wyjazdową porażkę zanotowała Przyszłośc Rogów przegrywając w Częstochowie ze Skrą 1:2. W 89. minucie Robert Żbikowski nie wykorzystał rzutu karnego, marnując w ten sposób szansę na korzystny wynik.

Katem rogowian okazał się strzelec dwóch bramek dla Skry - Litiwn Eimantas Marozas. Oba trafienia zanotował w pierwszej części meczu. Bramki dla gospodarzy były konsekwencją straty piłki w środku pola przez graczy Przyszłości. Marozas w 9. minucie otworzył wynik meczu, a w 43. podwyższył na 2:0. Gdy wydawało się, że gospodarze do szatni będą schodzić z dwubramkową zaliczką padł gol dla Przyszłości. Do straconej piłki dopadł Robert Żbikowski i z końcowej linii mocno zacentrował na 2 metr - tam niefortunną interwencją popisał się Wojciech Marczyk, który wpakował piłkę do własnej bramki.

Mimo kilku dogodnych sytuacji z obu stron w drugiej połowy bramki nie padły. Najlepszej okazji do zmiany wyniku nie wykorzystał w końcówce meczu Robert Żbikowski marnując rzut karny. Najlepszy zawodnik Przyszłości w tym meczu uderzył mocno po ziemi, jego zamiary wyczuł jednak Adam Bensz, zapewniając w ten sposób gospodarzom korzystny wynik.

W kolejnym spotkaniu Przyszłość Rogów zagra u siebie ze Startem Bogdanowice. Początek spotkania w sobotę 5 listopada o godzinie 13:30.

Skra Częstochowa - Przyszłość Rogów 2:1 (2:1)

1:0 Marozas '9
2:0 Marozas '43
2:1 Marczyk (gol samobójczy) '45

Skra: Bensz - Bik, Nogal, Woldan, Marczyk, Kowalski (90. Gerega), Jeriomenko (78. Musiał), Piwiński, Giński (77. Korbel), Marozas, Stefański (85. Kozieł)

Przyszłość: Łobaczewski - Woniakowski (64. Sałek), Sander, Pucka, Marcinkowski - Szkatuła (57. Radosław Żbikowski), Kolisz (81. Wieczorek), Ciuberek, Kachel (70. Benauer) - Hanzel, Robert Żbikowski

Żółte kartki: Giński, Jeriomenko, Bik, Bensz, Marczyk - Marcinkowski, Sałek

Sędzia: Marek Serwaczak (Zabrze)