Przyszłość Rogów remisuje w Opolu

Przyszłość Rogów w inauguracyjnym meczu rundy wiosennej opolsko-śląskiej III ligi zremisowała na wyjeździe z Odrą Opole 1:1.

Początek spotkania udowodnił kto był faworytem spotkania. Odra dobrze rozpoczęła spotkanie i już w 12 minucie wyszła na prowadzenie. Sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się faulowany w tej sytuacji  Tadeusz Tyc.

Strata bramki nie podłamała jednak gości. Im mecz trwał dłużej, tym gracze Przyszłości radzili sobie na boisku coraz pewnej. Zawodnikom Tomasza Sosny długo nie udawało się jednak stworzyć klarownej okazji do zdobycia gola. Przełom nastąpił w 75 minucie. Z dystansu uderzył Szymon Cichecki,  bramkarz gospodarzy, Igor Chodanowicz wybił piłkę pod nogi Kamila Benauera, który pewnym uderzeniem doprowadził do wyrównania. W 82 minucie Przyszłość mogła wyjść nawet na prowadzenie. Strzał Dawida Hanzela zdołał jednak nogami wybronić bramkarz Odry, a wynik do końca meczu nie uległ już zmianie. Punkt zdobyty w Opolu należy uznać za sprawiedliwą i cenną zdobycz.

Bardzo dobre zawody rozegrał pozyskany w przerwie zimowej Piotr Paś, który kilkakrotnie ratował rogowanian od straty bramki. Wychowanek MOSiR-u Jastrzębie bronił strzały Tyca, Adama Setli, Błażeja Wróbla oraz Sebasiana Deji w końcówce spotkania. Gospodarze jednak nie potrafili, poza strzałem z rzutu karnego, pokonać bramkarza gości.

W kolejnym spotkania Przyszłość Rogów zagra na własnym boisku z Victorią Chróścice. Początek spotkania w najbliższą sobotę o 15:00.

Odra Opole - Przyszłość Rogów 1:1 (1:0)
1:0 Tadeusz Tyc ’13 (rzut karny)
1:1 Kamil Benauer ‘75

Odra: Chodanowicz (82.Kantor) - Kowalczyk, Brzozowski, Michniewicz, Wróbel - Job (46. Krysian), Copik, Deja, Setla (88. Sikorski), Surowiak, Tyc

Przyszłość: Paś – Radosław Żbikowski, Kolisz, Woniakowski, Marcinkowski – Benauer, Ciuberek (66 Lalko), Bober (58. Cichecki), Robert Żbikowski,  Dawid Hanzel (90. Wieczorek), Sałek (87. Markiewicz)

Żółte kartki: Brzozowski, Deja, Michniewicz, Wróbel, Surowiak, Sikorski, Tyc, Kowalczyk
Sędzia: Bartosz Bielaś (Katowice)