Przyszłość Rogów z Pucharem Polski

2012-03-15, Autor: gs

Przyszłość Rogów zdobyła Puchar Polski w podokręgu Racibórz. W rozegranym wczoraj w Świerklanach spotkaniu rogowianie pewnie pokonali Unię Racibórz 3:1.

Pierwszy gol padł już w 8. minucie meczu. Dość niespodziewanie na prowadzenie wyszli gracze z Raciborza. Marek Prosicki wykorzystał niepewną postawę defensywy Przyszłości i wpakował piłkę do siatki. Podopieczni Tomasza Sosny szybko wzięli się do odrabiania strat stwarzając sobie kilka stuprocentowych sytuacji do zdobycia bramki. Po jednej z nich lewą stroną obrońcom urwał się Dawid Hanzel, który wyłożył piłkę Wojciechowi Sałkowi, a ten dopełnił formalności doprowadzająć do wyrównania. W  sytuacji tej bardzo niefortunnie interweniował bramkarz Unii, który wskutek kotnuzji musiał opuścić boisko.

Przyszłość wyraźnie przejęła inicjatywę, raz za razem stwarzając kolejne szanse do zdobycia bramki. W 72. minucie rogowianie udokumentowali swoją przewagę - strzałem z rzutu wolnego drugiego gola w tym meczu zdobył Sałek i Przyszłość wyszła na prowadzenie. Kilka minut później wynik spotkania ustalił Dawid Hanzel i Przyszłość, w takim samym stosunku jak przed rokiem, pokonała w Finale Pucharu Polski w podokręgu Racibórz Unię 3:1.

Przyszłość Rogów - Unia Racibórz 3:1 (1:1)
0:1 – Prusicki '8
1:1 – Sałek '25
2:1 – Sałek '70
3:1 – Dawid Hanzel '78

Przyszłość Rogów: Paś – Radosław Żbikowski, Ciuberek, Kolisz, Marcinkowski – Benauer, Bober, Sałek, Cichecki (46. Wieczorek), Robert Żbikowski, Dawid Hanzel (83. Mateusz Hanzel)

Unia Racibórz: Domka (Kubów 25') – Pytlik, Ploch, Chełchowski, Kurasz – Grzesik, Gawryluk (Pniewski 69'), Podstawka, Prusicki,  Szałkowski, Kapinos