Puchar Polski: ROW 1964 Rybnik lepszy od Odry Wodzisław

2020-07-09, Autor: Adam Doliba

ROW 1964 Rybnik pokonał w Wodzisławiu miejscową Odrę 2:1 i awansował do sobotniego finału Pucharu Polski Podokręgu Rybnik, w którym czeka już Unia Książenice.

Kilkakrotnie przekładany półfinał Pucharu Polski Podokręgu Rybnik w końcu został rozegrany. Dziś na stadionie przy ul. Bogumińskiej w Wodzisławiu, niestety bez udziału publiczności, miejscowa Odra zmierzyła się z ROW-em 1964 Rybnik.

W pierwszym kwadransie środowego meczu lepiej spisywali się goście, jednak ciężko im było stworzyć podbramkowe sytuacje. Po tym czasie do głosu zaczęli dochodzić wodzisławianie. W 19. minucie po rzucie rożnym groźnie głową uderzył Mouhamadou Sadio, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Chwilę później Odra prowadziła 1:0. Gola strzelił Arkadiusz Woś, który zaskoczył Kewina Paszka strzałem w krótki róg.

Pod koniec pierwszej połowy bliscy wyrównania byli Łukasz Krakowczyk i Marcin Wodecki. Obaj próbowali szczęścia strzelając z kilkunastu metrów. Za pierwszym razem piłkę zablokowali obrońcy, a za drugim skutecznie interweniował bramkarz Odry.

Przez dłuższy czas drugiej połowy nie zanosiło się na to, że ROW odrobi straty. Wszystko zmieniło się na kwadrans przed końcem meczu. Rybniczanie przycisnęli Odrę, a wiatru w żagle nabrali po golu Krakowczyka. Nowy napastnik ROW-u, wypożyczony z Piasta Gliwice, trafił do siatki gospodarzy w 76. minucie. Chwilę później było już 2:1 dla rybniczan. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wodeckiego gola zdobył Kamil Spratek. W 86. minucie ROW mógł zdobyć trzecią bramkę, ale z kilku metrów przestrzelił aktywny dzisiaj Wodecki.

Ostatecznie rybniczanie pokonali Odrę 2:1 i awansowali do finału Pucharu Polski Podokręgu Rybnik, który odbędzie się w najbliższą sobotę 11 lipca. Rywalem ROW-u 1964 będzie Unia Książenice.

Marcin Wodecki – ROW 1964 Rybnik

Odra wykorzystała swoją okazję i musieliśmy nadrabiać. Powiedzieliśmy sobie w szatni trochę mocnych słów. Nie może tak być, że mamy sytuacje i ich nie wykorzystujemy. W drugiej połowie to my dominowaliśmy i zasłużenie wygraliśmy to spotkanie. Ten mecz był fajnym przetarciem przed nowym sezonem. Zwycięstwa nas będą budować i potem w lidze to na pewno będzie procentować.

Odra Wodzisław Śląski - ROW 1964 Rybnik 1:2 (1:0)

1:0 - Arkadiusz Woś (21), 1:1 - Łukasz Krakowczyk (76), 1:2 - Kamil Spratek (80)

ROW 1964 Rybnik: Paszek - Janik, Pacholski, Krotofil, Krakowczyk (90’ Budak), Spratek, Jary, Warmiński, Folmert (46’ Baranskyi), Polok, Wodecki

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 7