Punkty zostały w Wodzisławiu. Dziewczyny pokonały rywalki

2022-01-13, Autor: ab, materiał prasowy

Dziewczyny stanęły na parkiecie oko w oko z zawodniczkami MUKS Chrobry Basket Głuchołazy. Choć końcówka meczu nie była spokojna, punkty pozostały w Wodzisławiu.

W środę 12 stycznia do Wodzisławia przyjechał faworyzowany zespół MUKS Chrobry Basket Głuchołazy. Na ławce trenerskiej Olimpijek w zastępstwie pierwszego trenera zasiadł zasłużony dla wodzisławskiej koszykówki Zbigniew Kobyliński, który poprowadził Olimpijki do sensacyjnego zwycięstwa.

Początek spotkania był bardzo wyrównany czego efektem po pierwszej kwarcie było jedno punktowe prowadzenie zespołu przyjezdnego. Druga ćwiartka to skuteczna gra naszych dziewczyn w ataku oraz dobra obrona zespołowa, która daje nam na półmetku tej rywalizacji niewielką przewagę 30:23. Trzecia odsłona to ponownie walka kosz za kosz i nieznaczna wygrana Olimpijek 18:14 - relacjonuje wodzisłąwski Klub.

Do ostatniej kwarty wodzisławianki przystępują z jedenastopunktową przewagą i wydaje się, że spokojnie dowiozą korzystny wynik do końca meczu.Drużyna z Głuchołaz nie chciała łatwo sprzedać skóry i postawiła bardzo trudne warunki w czwartej kwarcie:

Na 16 sekund przed ostatnim gwizdkiem MUKS Głuchołazy wychodzi na prowadzenie 59:58. W ostatniej akcji meczu nasza zawodniczka Kinga Karwot zostaje faulowana i ze stalowymi nerwami wykonuje na 2,5 sekundy przed końcem meczu dwa celne rzuty wolne wyprowadzając ponownie na prowadzenie nasz zespół.

Drużyna przyjezdna mimo oddania jeszcze jednego rzutu nie zmienia już końcowego wyniku. ŻKK Olimpia Wodzisław wygrywa mecz wynikiem 60:59 (10:11, 20:12, 18:14, 12:22).

Dziękujemy za wspaniały doping licznie zgromadzonej widowni - dodaje trener.

Zespół Olimpii wystąpił w składzie: Majka Stefaniak (15pkt), Laura Stukator (14pkt), Kinga Karwot (11pkt), Martyna Pluta (6pkt), Aleksandra Jazłowiecka-Świstek (6pkt), Patrycja Hnida (5pkt), Martyna Gozdek (3pkt), Katarzyna Radecka, Magda Juszczyk oraz Wiktoria Chrząszcz.