zamknij

Wiadomosci

Quiz - powódź tysiąclecia i jej skutki

2017-07-16, Autor: tora

W tym roku mija 20 lat od powodzi tysiąclecia, która spustoszyła ogromne połacie Polski, Czech, Niemiec. Powiat wodzisławski był jednym z tych regionów Polski, które ucierpiały najbardziej.  

Powódź sprzed 20 lat uświadomiła wielu z nas, w tym rządzącym krajem, jakim nieokiełznanym żywiołem jest woda.

Reklama

Od tamtego momentu zaczęto na poważnie myśleć o budowaniu wałów, zbiorników przeciwpowodziowych. Jedne inwestycje zostały zakończone, inne są w toku. Zapewnienie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego milionom mieszkańców dorzecza Odry pociągnęła za sobą konieczność wysiedlenia kilku miejscowości w powiecie wodzisławskim. Wielu ich mieszkańców wciąż urządza sobie życie w nowych miejscach.

Quiz, który wam proponujemy zawiera zarówno pytania o powódź z 1997 roku, jak również o inwestycje i działania podejmowane w naszym powiecie od tego czasu. Mamy nadzieję, że rozwiązując quiz pożytecznie spędzicie czas.

Fotografie wykonała Marcelina Sosna. Archiwalne zdjęcie powodzi pochodzi ze zbiorów Stowarzyszenia Aktywna Olza.

Koniecznie pochwalcie się wynikami w komentarzach pod newsem. Czekamy też na wasze propozycje kolejnych quizów. 

Powódź w powiecie wodzisławskim

Powódź w powiecie wodzisławskim

Quiz zawiera 12 pytań o różnych stopniu trudności dotyczących zarówno powodzi z 1997 roku, jak i późniejszych działań antykryzysowych. 

Jak zwykle sporą podpowiedź stanowią zdjęcia. Życzymy wam samych poprawnych odpowiedzi!

Rozwiąż quiz

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~bagienko 2017-07-17 09:42:19

    fajny quiz, trochę nie wiedziałem, ale poszperało się i jest 12/12. Tak w ogóle to polecam wały polderu. Piękne tereny rowerowe

    0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak wypadną Polacy na mistrzostwach świata w Rosji?
Oddanych głosów: 280