zamknij

Wiadomości

Radlin: koksownia w kilkumetrowych słupach ognia

2012-05-15, Autor: igra
Ludzie wychodzili na ulice, ktoś zadzwonił na straż pożarną. Oczy wszystkich mieszkańców wieczorem 11 maja były zwrócone ku koksowni Radlin.

Reklama

Kotły koksowni Radlin około godziny 20.00 stanęły w potężnych słupach ognia. Łuna była tak duża, że oświetlała pół miasta.

 

Zobacz zdjęcia >

Ktoś z radlinian zaalarmował straż pożarną. Ta pojawiła się błyskawicznie. I dopiero przy bramie wjazdowej strażacy dowiedzieli się, że wszystko jest pod kontrolą.

 

- To był postój awaryjny ssawy. Jest on związany z zanikiem napięcia elektrycznego. Proszę pamiętać, że pracujemy pełną parą. I w takich sytuacjach gwałtownie rośnie temperatura. Musimy wtedy cały gaz spalić na tzw. pochodniach bezpieczeństwa. Stąd ten efekt, który mogli obserwować mieszkańcy. Przez pochodnie cały gaz musiał być wypuszczony i spalony. Takie sytuacje są przewidziane. I pod pełną kontrolą, tylko nie wiadomo kiedy się wydarzy – mówi dyrektor koksowni Radlin Krzysztof Gozdek.

 

Mieszkańcy, którzy do nas dzwonili i pisali maile, nie mają wątpliwości, takiego ogniowego show jeszcze nie widzieli.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~mwh 2012-05-15
  11:16:12

  1 1

  tylko dlaczego takie sytuacje zdarzają się w weekendy? Dym nad koksownią w piątek popołudniu albo w sobotę widoczny z Wodzisławia to też awaria? 30 kwiernia wieczorem czarno-żółty dym na pół Radlina to co? Jakoś dziwnie to się składa że awaria właśnie wtedy kiedy nie pracuje sanepid... Większa kontrola ekologiczna tej koksowni by się przydała.

 • ~hibago 2012-05-16
  01:22:50

  3 1

  Postoju gazowego (bo tak się to nazywa) nie da się przewidzieć z wyprzedzeniem.No chyba że jest planowany ,tzn. jeśli na przykład będzie planowana wymiana części rurociągu gazowego.Ten postój nie był planowany - nastąpił zanik napięcia na ssawie.
  To zdarza się bardzo rzadko.
  Panie szanowny (mwh) gdybym wiedział że się przewrócę to bym sobie usiadł:)
  I jeszcze jedno ...sanepid nie zajmuje się koksowniami- od tego jest ochrona środowiska.
  Nikt z nas pracujących w koksowni "Radlin" nie ma zamiaru zatruwać życia mieszkańcom Radlina,czasami jednak zdażają się awarie niezależne od nas. My niestety pracujemy w systemie czterobrygadowym i sobota lub niedziela to dla nas normalne dni pracy.
  Pan widzi to co wydarzyło się w "weekend" bo w tygodniu jest Pan w pracy.
  Zdrowia życzę i coś na uspokojenie proszę sobie zaaplikować.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęśliwy w Wodzisławiu Śląskim i powiecie?
Oddanych głosów: 635

Prezentacje firm