Radlin szpadą stoi

2011-03-30, Autor: Redakcja
W połowie marca odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20 w szpadzie mężczyzn i kobiet. Zawodnicy Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin” znów pokazali klasę.

W turnieju indywidualnym szpadzistów 3 miejsce zajął Mateusz Rok i jednocześnie zapewnił sobie start w mistrzostwach Świata Kadetów, które rozegrane zostaną w dniach 28-31.03 br. w Jordanii. W turnieju drużynowym młoda drużyna szpadzistów także pokazała na co ich stać. Spośród 16 zespołów z całej Polski, zawodnicy Górnika Radlin zajęli trzecie miejsce.

W pierwszym meczu zwyciężyli Piasta Gliwice 45:27. W ćwierćfinałach pokonali drużynę Startu Opole 45:42. Niestety w półfinałach zawodnicy Górnika ulegli drużynie Legii Warszawa 32:45.

Przeciwnikami radlińskich zawodników w meczu o trzecie miejsce była drużyna KKS Kraków, którą udało im się pokonać w stosunku 45:44.

Drużyna Górnika Radlin walczyła w składzie: Mateusz Rok, Marek Zabawa oraz Tomasz Wróblewski .

Trenerem szpadzistów jest Bolesław Mika.