Radlińscy szpadziści i szpadzistki ze złotem Mistrzostw Śląska

2019-04-18, Autor: ig, materiały prasowe

Podczas rozegranych w miniony weekend szermierczych Mistrzostw Śląska Młodzików bardzo dobrze zaprezentowali się szpadziści oraz szpadzistki Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin”. Obydwie drużyny zdobyły złoto. Zawodnicy bardzo dobrze spisali się również w rywalizacji indywidualnej.

W dniach 13 – 14 kwietnia 2019 r. w Rybniku odbyły się indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Śląska młodzików w szpadzie kobiet i mężczyzn.

Pierwszego dnia na szermierczych planszach stanęły dziewczyny, wicemistrzostwo śląska zdobyła Emilia Czajka. W czołowej ósemce znalazły się również Laura Misiak (5 miejsce), Kaja Reil (7 miejsce).W turnieju drużynowym zawodniczki Towarzystwa Szermierzy Górnik Radlin w składzie Emilia Czajka, Amelia Kwapisz, Kaja Reil i Laura Misiak okazały się niepokonane, zdobywając złoty medal oraz tytuł Mistrzyń Śląska.

Drugiego dnia na planszach stanęli chłopcy, brązowym medalistą został Szóstek Jakub, w czołowej ósemce znalazł się również Spandel Paweł (7 miejsce).W turnieju drużynowym zawodnicy Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin” w składzie Paweł Spandel, Jakub Szóstek, Piotr Spandel, Igor Lewandowski zdobyli złoty medal oraz tytuł Mistrzów Śląska.

Do zwycięstwa zawodników poprowadzili trenerzy Andrzej MnichDominika Mosler – Plura.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 3