zamknij

Wiadomości

Reggae Festiwal (prawie) tylko dla zaszczepionych

2021-07-06, Autor: AB

Uczestnicy Reggae Festiwalu jeszcze się nie pobawili, a już się pokłócili. O co? O sposób sprzedaży biletów na tegoroczny Festiwal. Wielu zainteresowanym nie spodobało się, że organizator stworzył pulę biletów dla osób niezaszczepionych, i że w tej puli znalazło się ich tylko 250.

Reklama

W Wodzisławiu wrze

Wśród wodzisławian nie milkną głosy komentujące organizację i dystrybucję biletów na tegoroczny Reggae Festiwal Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi 2021. Czego rzecz dotyczy?

Mianowicie organizator zdecydował się uwolnić dwie pule biletów - tę dedykowaną osobom z Certyfikatem COVID i tę dla wszystkich, w tym osób niezaszczepionych. 

To stworzyło pole do ożywionej dyskusji, krytyki i pytań. Radny Łukasz Chrząszcz na swoim profilu FB jedno z nich sformułował tak:

- 250 biletów dla niezaszczepionych rozeszło się w mgnieniu oka. Czy Miasto Wodzisław Śląski jako organizator Reggae Festiwalu łamie 32 art. Konstytucji nie wpuszczając ludzi i stosując segregację sanitarną?

Jak sytuację tłumaczy wodzisławski magistrat?

- Na tegoroczny festiwal przygotowano pulę 10.000 biletów. Zgodnie z prawem w tej puli było 250 biletów dla osób niezaszczepionych - tłumaczy Anna Szweda-Piguła z wodzisławskiego magistratu.

W ciągu pierwszych dni sprzedanych zostało około pół tysiąca biletów, w tym niemal wszystkie dla osób niezaszczepionych.

- Na ten moment z tej puli dysponujemy dwoma biletami - dodaje rzecznik prasowa.

Co ciekawe na samym festiwalu nie będzie wydzielonych osobnych przestrzeni dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych, a możliwość zweryfikowania deklaracji uczestników będzie miała między innymi policja.

Albo tak, albo wcale

Dziś również pojawiło się oświadczenie organizatorów, z którego wynika, że taki podział był konieczny, by w ogóle festiwal mógł się odbyć.

- Takie zapisy(epidemiologiczne - przyp. redkacji) nie dają nam specjalnego wyboru, jeśli chcemy, by tak duża impreza jak NMNZ, w ogóle się w naszym mieście odbyła. Mamy inny wybór: dostosować się do rządowych obostrzeń, podjąć spory trud i odpowiedzialność i zorganizować festiwal, zapewniając po wielu miesiącach oczekiwania naprawdę dobre koncerty, lub, jak zrobiło wielu innych organizatorów, odwołać tegoroczne wydarzenie i czekać na lepsze czasy. Wybraliśmy ścieżkę zdecydowanie trudniejszą, obarczoną ryzykiem, wieloma niewiadomymi czytamy w oświadczeniu.

Organizatorzy Festiwalu tak tłumaczą swoje intencje:

- Nasze działania nie mają na celu żadnej segregacji ludzi. Całkowicie odżegnujemy się od takiego działania. Ufamy jednak specjalistom. Ufamy lekarzom. Bo komu, jak nie im w tej sytuacji. Dostosowujemy się do rządowych obostrzeń i zaleceń. Bo do czego, jak nie do nich w chwili globalnego kryzysu. Nie segregujemy, nie odbieramy nikomu wolności, nie nakazujemy.

A co Wy sądzicie o takim rozwiązaniu?

Oceń publikację: + 1 + 26 - 1 - 52

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~pietruch 2021-07-06
  14:43:46

  15 40

  Bardzo dobrze! Mam nadzieję, że kolejna fala zrobi porządek mentalny z tymi antyszczepionkowcami.

 • ~Markos033 2021-07-06
  15:45:13

  27 7

  Mam nadzieję, że zgodnie z prawem wszyscy artyści, opunkty gastronomiczne, ochrona oraz służby porządkowe, WSZYSCY w dniu festiwalu będą zaszczepieni dwoma dawkami lub jedną wiadomej firmy. Bawmy sie WSZYSCY zgodnie z prawem, cześć!

 • ~Wojciech Kotyla 2021-07-07
  05:09:50

  21 3

  Skoro szczepionka nie chroni przed zachorowaniem to taki podział sam w sobie nie ma sensu.

 • ~pietruch 2021-07-07
  08:36:12

  6 14

  ~Wojciech Kotyla, szczepionka za to chroni przed wiecznym odpoczynkiem z tego powodu i oddychaniem do końca życia przy użyciu butli z tlenem. Oczywiście nabycie odporności samym covidem też jest możliwe, na to już wpływu nikt nie ma a skutki są przeróżne.

 • ~Wojciech Kotyla 2021-07-07
  18:31:28

  5 1

  ~pietruch myślę, że się mylisz gdyż szczepionka nie chroni a ogranicza ryzyko zachorowania

 • ~Monika898 2021-07-17
  09:14:10

  0 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęśliwy w Wodzisławiu Śląskim i powiecie?
Oddanych głosów: 1161