Remis Unii Turza w starciu z rezerwami Górnika

2018-04-02, Autor: PS

Jeden punkt zdobyła w Wielką Sobotę Unia Turza. Spotkanie z rezerwami Górnika Zabrze zakończyło się remisem 1:1.

Bramki w tym spotkaniu padały w drugiej połowie. Najpierw w 50 minucie na prowadzenie wyszła Unia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową oddał Dawid Hanzel piłkę zablokowali jednak obrońcy. Na szczęście Unitów najbliżej do futbolówki miał Musiolik, który bez wachania uderzył nie do obrony.

15 minut później było już 1:1, a wszystko za sprawą wprowadzonego w przerwie Daniela Smuga. Pomocnik Górnika wykorzystał w 65 minucie zamieszanie w polu karnym i instynktownie uderzył w kierunku bramki, piłka pomimo interwencji Piotra Pasia wpadła do bramki.

Kolejne spotkanie Unia zagra 7 kwietnia i będzie to mecz o 6 punktów. Mecz z Pniówkiem Pawłowice może być decydującym jeśli chodzi o pozostanie w III lidze.

KS UNIA TURZA – KS GÓRNIK II ZABRZE 1:1 (0:0)

1:0 - Musiolik 50 min.
1:1 - Smuga 65 min.

Unia: Paś – Zarychta, lalko, Kuczok, Glenc (81` Suchecki) – Gładkowski, Kostecki (72` Staniczek), Dariusz Pawlusiński, Musiolik – Trąd (65` Dawid Pawlusiński), Hanzel. Trener: Józef Dankowski

Górnik: Bielica – Michalski, Wiśniewski, Surowiec, Jaksik – Olszewski (46` Smuga), Kamiński (46` Kubica), Szeweluchin, Ściślak – Bartczuk (46` Joachim), Staśkiewicz (61` Knabel). Trener: Wojciech Gumola