zamknij

Wiadomosci

Rozpoczął się remont ścieżek. Utrudnienia w parku

2018-04-26, Autor: tora

Zgodnie z zapowiedziami rozpoczął się remont ścieżek spacerowych w Parku Miejskim w Wodzisławiu Śląskim. Prace za 350 tys. zł realizują pracownicy Służb Komunalnych Miasta.

Remont obejmuje dwie ścieżki spacerowe. Służby wykonają ich nawierzchnię z szerokich, granitowych płyt - takich samych, jak te wykorzystane w ramach wcześniejszych prac w parku. Przebudowa ścieżek spacerowych została uzgodniona z konserwatorem zabytków.

Reklama

Na skutek remontu część parku została wyłączona z eksploatacji. 

To kolejny element rewitalizacji parku. Wcześniej zbudowane zostały m.in. tarasy widokowe nad stawem: czytaj więcej >>>Tarasy widokowe, ławeczki, domek dla łabędzie – jak podobają wam się nowości w Parku Miejskim?<<<

Trzeba jednak zaznaczyć, że nie wszystkie prace się podobają mieszkańcom. Z ogromną krytyką spotkała się wycinka drzew w parku: >>>Zielone płuco miasta do amputacji<<<

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 9

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~wodzislawianin1 2018-04-26 10:04:57

  Jak pisano w innym miejscu, wyremontowane ścieżki w parku miejskim rok i dwa lata temu są w kiepskim stanie. Kostka brukowa rusza się i wypada, a chodniki i ścieżki są chyba na gwarancji? Dlaczego miasto nie żąda naprawy tych ścieżek które są wykonane przy stawie? Zaledwie Rok temu zakończono prace a kostka już się cała rusza i zaczyna wypadać. Kto nadzoruje miejskie inwestycje? https://www.tuwodzislaw.pl/wiadomosci,park-miejski-w-wodzislawiu-przypomina-pobojowisko,wia5-3266-13850.html

  5 1
 • ~Jo 2018-04-26 14:34:06

  Park miejski to może był kiedyś. Teraz już parku nie ma. Czy widział ktoś na Świecie w parku samochody i autobusy? Co to za park,w którym słyszymy hałasy samochodów i czuć smród spalin. To wszystko dlatego że zostało wcięte wiele drzew i krzewów. Jestem pewien że kiedyś za zniszczenie tego parku, pewna osoba zostanie ukarana.

  5 2
 • ~Mysza 2018-04-26 16:21:11

  A ja to ciekawa jestem co ze stawem parkowym, który miał zostać (według projektu budżetu obywatelskiego cytat: "Rewitalizacja stawu w Parku Miejskim w Wodzisławiu Śląskim- W ramach tego projektu znany wszystkim wodzisławianom parkowy staw ma zostać przede wszystkim gruntownie oczyszczony. Następnie planuje się umocnienie linii brzegowej samego stawu, jak i znajdującej się na jego środku wysepki. Staw ma też zostać obsadzony nową roślinnością sprzyjającą oczyszczaniu wody...") nie tylko oczyszczony, ale miał też zostać obsadzony roślinnością . No i gdzie te roślinki?? Jedyne co widać w stawie to pływające śmieci i plastikowe butelki. No chyba, że pokrzywy bujnie dotąd rosnące na wysepce to ma być owa oczyszczająca wodę roślinność.

  4 1
 • ~Dr Svevo 2018-04-26 16:44:31

  Mnie ciekawi skąd urzędnicy miejscy biorą te ceny pomijając że z kosmosu...

  5 1
 • ~Jo 2018-04-26 18:21:56

  Poczytajcie sobie komentarze ludzi z przed kilkunastu miesięcy. Dzisiaj mamy tarasy :)) widokowe z których można podziwiać autobusy,siedząc gęsiego na ławeczkach jak w kinie. ;))) https://www.nowiny.pl/119111-przy-stawie-w-parku-miejskim-powstana-tarasy-widokowe.html?utm_source=internal&utm_medium=link-related-type-guessed&utm_campaign=news-related

  6 1
 • ~mwh 2018-04-26 20:58:24

  a będzie jeszcze gorzej bo ten blaszany supermarket chcą rozbudować łącznie z parkingiem. Południowa część parku będzie zasłonięta tym blaszakiem a od wschodu wybudują parking na kolejne samochody. Po prostu głupota decydentów nie ma umiaru.

  5 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Będziesz głosować w wyborach samorządowych?


Oddanych głosów: 131