zamknij

Wiadomości

Rydułtowy: radni dostali już swoje tablety

2012-09-10, Autor: Izabela Grela
Członkowie Rady Miasta Rydułtowy będą pierwszymi w powiecie radnymi pracującymi na tabletach.

Reklama

 

Tradycyjna dokumentacja papierowa odchodzi do lamusa. W Rydułtowach uznano, że ekonomiczniej będzie, gdy radni zamiast pliku papierów będą dysponowali tabletami. – Wyliczyliśmy, że rocznie tradycyjna forma papierowa kosztuje nas 9 tysięcy zł. Dla porównania tablet dla jednego radnego 1045 zł. Kupiliśmy takich 22 – dla wszystkich radnych i jeden zapasowy – mówi sekretarz miasta Krzysztof Jędrośka.

Przypomnijmy, że głównym inicjatorem wprowadzenia w prace Rady Miejskiej komputerów jest przewodniczący Lucjan Szwan. Wielokrotnie toczyły się na ten temat dysputy. Radni z niechęcią przyjęli jego pomysł wymiany tradycyjnej, papierowej wersji dokumentów na komputery. Pomysł upadł, ale zrodził się nowy – tablety.

 

Te już zakupiono. Radni już je odbierają. Każdy będzie miał okazję zapoznać się z nim w domu. Planowany jest też kurs obsługi urządzenia. Informatycy z rydułtowskiego magistratu przygotowują oprogramowanie do głosowania.

 

- Wprowadzono je w powiecie raciborskim i się sprawdziły. Są niewielkie, łatwo je przenosić. Pozbawione są twardych dysków więc nie ma ryzyka wewnętrznych mechanicznych usterek. Urzędnicy zapewniali, że obsługa jest właściwie taka sama jak nowoczesnych telefonów – argumentuje Krzysztof Jędrośka.

 

 

Pierwszy test funkcjonalności tabletów będzie miał miejsce na najbliższej sesji 20 września.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~maly.wariat 2012-09-10
  17:10:22

  0 0

  doskonały przykład wyrzucenia pieniędzy w błoto. dziwne jest to, że w specyfikacji przetargowej mowa jest o 25 (23+2) tabletach a nie 22. Co się stało z 3 o których Jędrośka najwyraźniej zapomniał? Warto też wspomnieć o pendrive-ach w zestawie. Tablety po 2 latach będą złomem technologicznym.

 • ~kaliope 2012-09-10
  20:15:58

  0 0

  Już to widzę, jak emeryci z RM uczą się obsługi tych urządzeń :) Nim opanują podstawy, to tablety odejdą do lamusa

 • ~ 2012-09-11
  10:26:17

  0 0

  Zgadzam się z Tobą ~maly.wariat, do doskonały przykład na to jak łatwo wydaje się nie swoje pieniądze. Przykład idzie z samej góry- każdy z radnych zapewne chciałby zasiąść w Sejmie i tam "pochylać się " nad problemami, które najpierw sami tworzą. Na razie tablety, przynajmniej to już jakiś atrybut. Papieru zużyją dokładnie tyle samo, tylko tym to się już nie pochwalą. Dzieci i wnuki będą zadowolone, w Angry Birds pograją... Niestety po wybraniu tej bandy, nie ma już żadnej kontroli na nią. Robią co chcą, do czasu wyborów.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.