Siatkarki Zorzy przegrywają z wiceliderem. Zawiodła zagrywka

2013-02-26, Autor: Mateusz Kornas
Wicelider II ligi - PLKS Pszczyna okazał się za mocny dla MKS-u Zorzy Wodzisław. Nasze siatkarki przegrały we własnej hali 0:3.

Zorza, wspierana dopingiem, nie oddała jednak punktów bez walki. Pierwsze dwa sety to wyrównana i widowiskowa gra po obu stronach siatki. Mimo tego, gospodynie przegrały kolejno do 18 i do 20. - Przez te dwie partie dzielnie stawialiśmy czoła przeciwnikow. Wiadomo jaka jest róznica miedzy oboma zespołami, ale te dwa sety mogły się podobać. Rywalki grały mocną zagrywką i nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić - powiedział po meczu trener Zorzy, Andrzej Brzezinka.

W trzecim secie przewaga gości stawała się coraz wyraźniejsza. Nasze zawodniczki oprócz problemów z przyjęciem, popełniały też błędy własne na zagrywce. Przy stanie 14:14 PLKS Pszczyna zaczęła bezlitośnie karać złe zagrania Zorzy.

- W ostatnim secie nagle coś pękło. Była seria kilku zepsutych zagrywek z rzędu. Nie wygramy seta, jeśli tak niefrasobliwie bedziemy poczynać sobie w tym elemencie. Jeśli jedna czy dwie zawodniczki psują, wówczas można to jeszcze zrozumieć, ale jeśli psują również następne to ręce opadają - analizował przyczyny słabszego seta szkoleniowiec gospodyń.

O tym, że niewymuszonych strat punktów było zbyt wiele mówiła też po meczu siatkarka wodzisławskiej drużyny, Judyta Ogerman. - Rzeczywiście, dużo mieliśmy błędów własnych na zagrywce. Jakaś zła passa nas trafiła.

Starcie Zorzy z PLKS-em Pszczyną było też okazją do powrotu na "stare śmieci" Katarzyny Bartlak. Wychowanka naszego klubu nie ukrywała, że ten mecz był dla niej szczególny. - Miło wspominam czasy tutaj spędzone. Na pewno bardziej sie zmobilizowałam na to spotkanie. Na początku każdego seta Zorza nam się przeciwstawiała, jednak w końcówce to my przejmowałyśmy inicjatywę - stwierdziła Bartlak.

Następny mecz Zorza rozegra 9 marca w Trzebnicy. Przeciwnikiem będzie tamtejsza drużyna MMKS Gaudia Budmel.

MKS ZORZA Wodzisław Śląski - PLKS Pszczyna 0:3 (18:25, 20:25, 17:25)