Siatkarze z Radlina: zacięta walka i zwycięstwo nad Strzelcami

2016-10-04, Autor: mk

Siatkarze z Radlina idą jak burza. Po zaciętej Górnika Radlin wygrywa z UKS Strzelce Opolskie 3:2.

O pierwszych dwóch setach w wykonaniu gospodarzy można powiedzieć, że się odbyły. UKS Strzelce Opolskie (de facto drugi zespół ZAKSY Kędzierzyn) dominował na boisku (21:25, 18:25).

Po drugim secie w zespole z Radlina nastąpiła wymiana pozycji pomiędzy Lisickim i Rauzą. Zmiany wprowadzone przez trenera Przybysza od początku trzeciego seta przyniosły efekt w postaci kilku punktowej przewagi. Właśnie obaj przyjmujący gospodarzy byli nie do zatrzymania przez blok przeciwnika. Do tego doszła świetna gra w bloku radlinian (aż do 17 punktów). Na środku bardzo wysoką skutecznością popisał się Sławomir Szczygieł. Udany debiut na środku zaliczył Dawid Szafranek. Bardzo dobre przyjęcie (szczególnie wybieranego przez gości) Radka Niestroja i kapitalna gra obronna, poparte szybkim rozegraniem Krzyśka Cichonia. Dwa sety to zdecydowana przewaga radlinian (25:12, 25:16).

Także tie-break potoczył się pod dyktando gospodarzy (3:0, 12:9), jednak dwie piłki meczowe mieli kędzierzynianie. Dobry blok (Cichoń, Szafranek) postawił kropę nad i.

SK Górnik Radlin – UKS Strzelce Opolskie 3:2 (21:25, 18:25, 25:12, 25:16, 18:16)

Składy:

SK Górnik Radlin : Rauza, Lisicki (K), Cichoń, Szczygieł, Margulski, Harazim, Niestrój (L), Szafranek, Wilk, Ferdyan, Konieczny, Skupień.

UKS Strzelce Opolskie: Dabrowski, Polczyk, Sokołowski, Lorenc, Rajski, Woźnica (K), Podboraczyński (L).