Siatkówka plażowa: awans juniorów Górnika Radlin

W dniach 18-19 czerwca w Katowicach odbył się finał Mistrzostw Śląska Juniorów w Siatkówce Plażowej. Para reprezentująca Górnika Radlin, Piotr Lisicki – Adam Lewandowski, zajęła 3. miejsce.

Radlińscy siatkarze Piotr Lisicki – Adam Lewandowski przegrali z parą Bartosz Łosiak – Piotr Kantor (Mistrzowie Świata i Europy) 0:2 (18:21; 14:21), uzyskując najwięcej punktów ze wszystkich grających z ta parą. O wejście do półfinału radlinianie wygrali 2:1 z zawodnikami TS Volley Rybnik (Mateusz Mielnik – Sebastian Kołodziejski), a w półfinale przegrali z parą Jakub Nowosielski – Wiktor Macek (UKS 43 Katowice) 0:2. W meczu o 3. miejsce wygrali 2:1 z siatkarzami z Ustronia (Piotr Juroszek – Damian Bujok).

Zajmując 3. miejsce w finale Mistrzostw Śląska Juniorów w Siatkówce Plażowej para Lisicki – Lewandowski zapewniła sobie awans do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów, który odbędzie się w dniach 3-4 lipca w Suchym Borze koło Opola.