Siatkówka: zwycięstwo Górnika Radlin

2016-09-27, Autor: mk; źródło: UM Radlin

22 września w hali MOSiR w Radlinie zostało rozegrane spotkanie II ligi inaugurujące sezon 2016/2017. Mecz w Radlinie rozpoczął ogólnopolskie rozgrywki II ligi.

Drużyna Górnika Radlin podejmowała przed własną publicznością zespół MKS Winner Czechowice – Dziedzice. Pierwszy set był bardzo wyrównany, oba zespoły walczyły punkt za punkt. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 28:26.

W początkowej fazie drugiej partii gra była wyrównana, później zawodnicy z Czechowic odskoczyli dwa punkty i prowadzenia już nie oddali, wygrywając 25:21.

Trzeci set należał do zespołu gospodarzy. Od samego początku zespół z Radlina wypracował bardzo wysokie prowadzenie (w pewnym momencie tablica wyników pokazywała 19:8). Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:12. Tym samym zespół gospodarzy objął prowadzenie w meczu (2:1).

W czwartym secie, początek był wyrównany, potem radlinianie odskoczyli na trzy oczka (16:13), prowadzenia już nie oddali, a set zakończył się wynikiem 25:20. W końcu całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Górnika Radlin 3:1.
Cichoń rozgrywał bardzo szybkie piłki do skrzydeł, które z dużą skutecznością zamieniali na punkty Lisicki, Rauza i Harazim. Także Sławek Szczygieł, który zdobywał kluczowe punkty.

SK Górnik Radlin – Ferdyan, Cichoń, Lisicki (K), Margulski, Rauza, Szczygieł, Lewandowski (L), Skupień (L), Harazim, Wilk, Szafranek, Niestrój, Konieczny.

MKS Winner Czechowice – Dziedzice – Janko, Trzaska, Kapa (K), Wajdzik, Czyż, Pawlik, Zając (L), Byrdy (L), Wiewióra, Gryga, Abramek, Macura.