Silesia na wiosnę bez straty punktu

Udany start po zimowej przerwie mają za sobą zawodnicy Silesii Lubomia. Drużyna Mateusza Galikowskiego póki co nie straciła punktów i w trzech meczach zainkaswała pełną pulę. Wczoraj zespół z Lubomi wygrał 1:0 z Zaborzem Zabrze.

Sobotnie spotkanie należało do tych bardzo wyrównanych, obie drużyny miały swoje okazje do zdobycia bramek. Bliżej celu w pierwszej połowie byli goście. Około 38 minuty sędzia wskazał na jedenasty metr przed bramką Roberta Tlołki bramkarz gospodarzy wyczuł jednak intencje napastnika Zaborza i pewnie obronił rzut karny.

Po przerwie przewagę optyczną zaczęli uzyskiwać gospodarze. Przed szansą na zdobycie bramki stanęli Kamil Brzoska Marcin Szymiczek oboje przegrali jednak pojedynki sam na sam z golkiperem gości. Tuż po wejściu na boisko swoją okazję miał również Jakub Kopel, jego strzał sprawił wiele kłopotów bramkarzowi z Zabrza ale ostatecznie nie znalazł drogi do siatki.

Szalę zwycięstwa na stronę Silesii przechylił jednak Maciej Kocztorz. Po faulu na Bartoszu Jęczmionce, Maciej okazał się pewnym egzekutorem rzutu karnego czym zagwarantował swojej drużynie trzy punkty.

Kolejny mecz Silesia rozegra w przyszłą sobotę z Dramą Zbrosławice.

Silesia Lubomia - Zaborze Zabrze 1:0 (0:0)

1:0 - Kocztorz 75min.

Silesia: Tlołka - Biły, Kamczyk, Zacharko, Dzierżęga - Kondziołka, Matuszek, Szymiczek (72. Kopel), Kocztorz, Jęczmionka (90. Szuścik), Brzoska (90. Siedlaczek). Trener Mateusz Galikowski