zamknij

Koronawirus na Śląsku. Informacje

„Śląsk to ludzie! Nie zaraza!” - takie plakaty pojawiły się w Wodzisławiu!

2020-05-15, Autor: Ab

Bluzgi, groźby, wyzwiska - chleb nasz powszedni. Doświadczyli go medycy, nauczyciele, górnicy - teraz Ślązacy. Mieszkańcy regionu reagują na to zjawisko.

Reklama

Pandemia koronawirusa jest nie tylko wyzwaniem medycznym, ale równie wielkim sprawdzianem społecznej solidarności. Jak sobie z nim radzimy?

Wzrost zachorowań na karonawirusa w województwie śląskim spowodował falę hejtu w Internecie. To właśnie przeciwko niemu protestują Śląskie Heksy - dziewczyny, które łączą wspólne wartości i ideały.

- Mieszkańcy Śląska to kolejna, po medykach, grupa obwiniana za rozprzestrzenianie się epidemii. Hejterzy proponują „otoczyć Śląsk kordonem sanitarnym”, „lokalny lockdown”, a nawet zbombardowanie czy oddanie Śląska Niemcom! Sugerują, że śląskość to nienormalność, a „hanysy, jak wiadomo, nie lubią myć rąk”. To budzi nasz sprzeciw - mówią kobiety z organizacji Śląskie Heksy.

Poprzez akcję plakatową Śląskie Heksy wyraziły swój sprzeciw dla stygmatyzacji mieszkańców Śląska. „Śląsk to ludzie! Nie zaraza!”, „Śląsk wszystko psuje? Nie! Śląsk pracuje”.

- Nie zgadzamy się na takie postrzeganie mieszkańców naszego regionu! Śląsk zawsze był otwarty, wielokulturowy i tolerancyjny. Nie dajmy się hejtowi! Nikt nie wymyślił sobie choroby, nikt się o nią nie prosił i, tym bardziej, nikt się nią specjalnie nie zaraził. Wszyscy jesteśmy w trudnej sytuacji, wszyscy obawiamy się o zdrowie swoje i naszych bliskich. Nie pozwólmy, by strach zmienił się w nienawiść. Nie pozwólmy znów się podzielić! Wszyscy jesteśmy tacy sami - apelują organizatorki akcji.

Akcja plakatowa odbyła się już na terenie Rybnika i Wodzisławia.

Oceń publikację: + 1 + 57 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~pietruch 2020-05-15 13:28:37

  I to jest przyklejane na Śląsku?

  3 4
 • ~Sebix Cebula 2020-05-15 13:42:00

  Tolerancyjne hłe hłe hłe, dobre XD Gnojówka na goroli jest wylewana cały rok dzień w dzień, taka to tolerancja...

  6 13
 • ~Dariusz Rak 2020-05-15 14:15:39

  Śląsk dla Ślązaków gorole raus

  19 10

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak oceniasz jakość powietrza w gminie Gorzyce?
Oddanych głosów: 1