Smutek MKP Odry – znów przegrana na starcie sezonu

2018-08-16, Autor: tora

Powtórzyła się historia sprzed roku, gdzie na inaugurację sezonu 2017/18 IV ligi MKP Odra Centrum przegrała z Wilkami Wilcza 0:1. Również w tym roku na inaugurację goście z Kuźni Ustroń ogrywają nasz zespół 1:2.

Wodzisławianie mogli rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść po 30 minutach.

- Po raz kolejny nie wykorzystujemy doskonałych sytuacji pod bramką przeciwnika. W 15 minucie obejmujemy prowadzenie z rzutu karnego na Marcinie Oślizloku, którego egzekutorem jest kapitan drużyny M. Malinowski. Za chwilę Tobiasz Wodecki trafia w słupek ale wynik nie ulega zmianie – mówią w klubie.

Po pół godzinie gry goście przejmują inicjatywę. Co gorsza MKP po serii fatalnych błędów traci bramkę samobójczą. Druga połowa już należała do przyjezdnych. Przypieczętowali wygraną bramką z rzutu karnego w 75. minucie po faulu bramkarza, który otrzymał czerwoną kartkę. W bramce zadebiutował 16-letni Mateusz Tomala, syn naszego byłego bramkarza – reprezentanta Polski Grzegorza Tomali.

MKP mogła wyrównać w doliczonym czasie gry, ale potężny strzał T. Zielińskiego ląduje na poprzeczce.

MKP Odra Centrum – Kuźnia Ustroń 1:2 (1:1)
Bramka dla Odry: '15 Malinowski

MKP Odra Centrum: J. Świerczek (70. min. M.Tomala ), M. Bugdoł, K. Krupiński, M. Malinowski (kpt.), M. Lukoszek, A. Cichy ( 75. min. T. Zieliński), Ł. Reinhard ( 75. min. M. Kocztorz), K. Florkowski, B. Sikorski, (80 min Ł. Kamiński), M. Oślizlok, T. Wodecki.