Sosnowiec za mocny. Koszykarki Olimpii z porażką

2022-11-14, Autor: KB

W niedzielne przedpołudnie seniorki Olimpii Wodzisław w ramach rozgrywek II Ligi mierzyły się na własnym parkiecie z Zagłębiem Sosnowiec. Koszykarki z Sosnowca były faworytkami w tym starciu i udowodniły to na parkiecie wygrywając 99-64.

W niedzielne przedpołudnie zawodniczki Olimpii Wodzisław Śląski w ramach rozgrywek II LIGI Kobiet, podejmowały na własnym parkiecie zespół Zagłębie Sosnowiec. W tym meczu to młody zespół z Sosnowca uchodził za zdecydowanego faworyta.

Na ławce trenerskiej, pod nieobecność trenera Ksawerego Fojcika, zespół gospodyń prowadził duet trenerski Damian Hnida - Przemysław Jasiński. Od początku spotkania, sosnowiczanki agresywną obroną na całym boisku, narzuciły swój styl gry. Łatwe punkty przyjezdnych, problemy z wyprowadzeniem piłki spowodowały, że pierwszą kwartę gospodynie przegrywały 34:10!

W drugiej kwarcie rywalki, nadal zdobywały łatwe punkty po przechwytach, jednak już widać lepsza grę Olimpii. Zawodniczki zaczęły trafiać rzuty dystansowe, w całym meczu było ich 11. Do przerwy Olimpia przegrywa jednak 57:27. Po zmianie stron widzieliśmy już dużo lepsza grę w obronie zawodniczek z Wodzisławia, co przełożyło się również na wygraną przez nie III kwartę 21:20.

Ostatnia część meczu to wyrównana gra, gdzie zespół przyjezdnych spokojnie kontrolował wynik spotkania, by ostatecznie wygrać różnicą 35 punktów.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski- Zagłębie Sosnowiec 64:99 (10:34, 17:23, 21:20, 16:22)

Olimpia Wodzisław Śląski: Aleksandra Piechaczek 17pkt.(2×3pkt), Laura Cichy 9 (2×3pkt.), Patrycja Hnida 8 (1×3pkt.), Wiktoria Pawlus 8 (2×3pkt.), Paulina Słodowy 7 (1x3pkt.), Maria Cichy 6 (1x3pkt.), Zuzanna Walecka 5 (1×3pkt.), Patrycja Pawlik 3 (1x3pkt.), Wiktoria Szewczyk 1, Kinga Karwot, Aleksandra Jazłowiecka-Świstek, Martyna Pluta.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0