Kultura, rozrywka i edukacja

Spin ze srebrem w Białymstoku!

W Białymstoku rozegrano XXXIII Mistrzostwa Polski PTT Formacji Tanecznych, Mini Formacji oraz Debiutów. Podczas prestiżowych tanecznych zawodów bardzo dobrze zaprezentowały się formacje z Klubu Tańca Towarzyskiego Spin, działającego przy Wodzisławskim Centrum Kultury.

Do zawodów w Białymstoku stanęło aż 26 zespołów z całej Polski. Wodzisławski Spin wystawił trzy formacje, które zaprezentowały bardzo wysoką formę. Mistrzostwa były okazją do zaprezentowania tańców latynoamerykańskich i standardowych. Największym sukcesem może poszczycić się grupa Caro Dance, która zdobyła srebrny medal w kategorii powyżej 15 roku życia w stylu miniformacje L. Sukces jest tym większy, że był to debiut tej formacji w zawodach tak wysokiej rangi. Ponadto najstarsza grupa klubu SPIN A uplasowała się na wysokim, czwartym miejscu w kategorii powyżej 15 roku życiu w stylu formacje LA, a grupa Carmen zajęła siódme miejsce w kategorii 12-15 lat w stylu formacje LA.

Warto przypomnieć, że KTT Spin co roku bierze udział w Mistrzostwach Polski, zajmując jedne z najwyższych lokat. W ubiegłym sezonie zawody odbyły się w Kraśniku (PTT) i Bydgoszczy (FTS), a Spin przywiózł z nich do Wodzisławia Śląskiego brązowy medal. W tym roku podskoczył „oczko” wyżej, zdobywając srebro.