Stu zawodników wystartowało w IV Półmaratonie Szerpa

100 zawodników wzięło udział w zawodach biegowych: IV Półmaraton Szerpa oraz II Regatta Mistrzostw Formy w Półmaratonie. Zawody odbyły się 13 grudnia w Wodzisławiu Śląskim na ośrodku sportowym Gosław Sport Center.

Półmaraton Szerpa na stałe wpisał się do wodzisławskiego kalendarza biegowego i przyciąga amatorów biegów ekstremalnych z całej Polski. Zawodników na starcie tradycyjnie przywitał Prezes Formy Zbigniew Marszałkowski.

Trasa zawodów wiodła uliczkami Kokoszyc oraz przez pobliskie pola i lasy, a jedno okrążenie składało się z 7 km. W niedzielę wiał silny wiatr, który momentami mocno utrudniał zawodnikom pokonywanie ustalonego dystansu. W Półmaratonie Szerpa dodatkowo obowiązywały obciążenia - panowie biegli z 5 kg plecakami, natomiast panie miały na plecach 3 kg. Plecaki obowiązkowo zostały zważone przed biegiem, a zwycięzcy na mecie zostali ponownie poproszeni o położenie obciążeń na wadze. Wszystko odbyło się zgodnie z zasadami fair play.

W biegu najlepszy był Marek Sokołowski z Mysłowic, który pokonał dystans w 1:25:05.
Wśród pań zwyciężyła Małgorzata Rencz z Orzesza.
W nordic walking najszybciej dystans 20 km pokonali Paweł Mencewicz oraz Marzena Spychała.
Mistrzem Formy w półmaratonie został Krzysztof Lesik przed Mirosławem Kuczokiem, Adamem Badurą, Ireneuszem Stachowskim oraz Henrykiem Szkatułą.

IV Półmaraton Szerpa kończył cykl biegów wodzisławskiego Grand Prix 2015. Najwięcej punktów w 4 biegu uzbierali: Zbigniew Marszałkowski, Krzysztof Węglarczyk, Adrian Stefanow, Małgorzata Rencz, Izabela Woźniak oraz Eliza Grabiec.

Wśród uczestników półmaratonu znalazło się dwóch śmiałków, którzy biegli z obciążeniem 20 kg - Juliusz Jałkiewicz oraz Dariusz Różewicz. Otrzymali oni wyjątkowe statuetki dla Super Szerpów.

IV Półmaraton Szerpa został zorganizowany przez Klub Sportowy Forma Wodzisław Śląski, Gosław Sport Center oraz Miasto Wodzisław Śląski w ramach projektu wspierania kultury fizycznej w mieście.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0