SUP Lifting Team Bugla Bike Service na IX Polkowickim Maratonie Rowerowym

2018-06-05, Autor: szuM

W minioną sobotę ponad połowa drużyny SUP Lifting Team Bugla Bike Service wzięła udział w IX Polkowickim Maratonie Rowerowym MTB o Puchar Burmistrza Polkowic. Jak miało to miejsce w poprzednie weekendy i tym razem zdobyli liczne medale.

Miasteczko rowerowe zlokalizowane zostało w Guzicach i trzeba podkreślić, że jak na tak kameralne zawody, zostały one pod względem organizacyjnym dopięte na ostatni guzik. IX Polkowicki Maraton Rowerowy MTB oparty był na pętlach, których główną atrakcją oraz – jak twierdzą organizatorzy – najtrudniejszym odcinkiem były „Doły Adama” (czyli bardzo szybkie, techniczne zjazdy oraz podjazdy zlokalizowane w leśnym wąwozie).

Idealnie oznaczona trasa została poprowadzona praktycznie w całości w terenie leśnym, gdzie nie zabrało korzeni, singli, odcinków piaszczystych oraz szutrowych ścieżek. Zawodnicy SUP Lifting Team Bugla Bike Service wystartowali w maratonie na dwóch dystansach.

Na dystansie Mega mającym 47 km Zuzanna Krzystała-Stępień zdobyła 1. miejsce w open kobiet1. miejsce w swojej kategorii, Tomasz Stępień zakończył wyścig na 2. pozycji w swojej kategorii, natomiast Marcin Paliński uplasował się na 5. lokacie.

Na dystansie Mini mającym 28 km Sandra Adamczyk zakończyła maraton na 3. miejscu zarówno w open kobiet jak i w swojej kategorii.

Każdy zawodnik, który ukończył maraton otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięzcom poszczególnych kategorii wręczono nagrody finansowe. Dodatkowo każdy uczestnik miał okazję wziąć udział w losowaniu premii pieniężnych, czyli tzw. tomboli – wylosowano aż 20. szczęśliwców.

Kolarze SUP Lifting Team Bugla Bike Service mają kilka dni na złapanie oddechu, ponieważ już w sobotę meldują się na Bike Maratonie w Świeradowie-Zdroju, natomiast w niedzielę na Bike Atelier MTB Maraton 2018 – Olkusz.

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 0