SUP Ligting Team Bugla Bike Service na maratonie w Żarkach [zdjęcia]

2018-06-29, Autor: szuM

W niedzielę SUP Ligting Team Bugla Bike Service wyruszyli na Bike Atelier MTB Maraton 2018. Jak to wcześniej bywało i tym razem zdobyli medale.

Na starcie pojawiło się ponad 700 zawodników, którzy tego dnia w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej na 5. edycji Bike Atelier MTB Maraton 2018 – Żarki/Niegowa/Janów zmagali się z wieloma odcinkami piaszczystymi, licznymi wymagającymi pagórkami oraz uciążliwymi polnymi koleinami. Pomimo nieciekawie zapowiadającej się pogody oraz kilku defektów na trasie, kolarze SUP Ligting Team Bugla Bike Service mieli tego dnia nie jeden powód do świętowania.

Na trasie HOBBY/FAMILY mającej 27,5 km i 529 m przewyższenia Sandra Adamczyk zakończyła maraton na 1. pozycjach w kategorii Open Kobiet i w swojej kategorii wiekowej, Julia Biskup także uplasowała się na 1. miejscu w swojej kategorii wiekowej, a Adam Maroszek miał 6. miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Na trasie PRO mającej 66km i 1058 m przewyższenia Zuzanna Krzystała-Stępień była najlepsza w kategorii Open Kobiet i w swojej kategorii wiekowej, Marcin Paliński dojechał na metę na 10. miejscu w swojej kategorii wiekowej, natomiast Tomasz Stępień nie ukończył wyścigu. Opona Tomasza pękła i musiał udać się w długi, kilkukilometrowy spacer wzdłuż trasy aż w końcu nadjechała pomoc.

Gościnnie w barwach SUP Ligting Team Bugla Bike Service wystąpili na trasie HOBBY Artur Adamczyk, który zajął 18. miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz na trasie PRO Stanisław Kraski kończąc wyścig na 10. miejscu w swojej kategorii wiekowej. Adam Pająk podobnie jak Tomasz Stępień nie ukończył wyścigu ze względu na pęknięte siodełko.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0