SWD wygrywa z ROW-em. 9 bramek w Rogowie

Świadkami piłkarskiej strzelaniny byli kibice zgromadzeni na boisku w Rogowie, gdzie drugi zespół SWD Wodzisław Śląski podejmował rezerwy ROW-u Rybnik. Do przerwy wodzisławianki przegrywały 2:3, ale po przerwie zdołały doprowadzić najpierw do wyrównania, a ostatecznie wygrać mecz 6:3. To ostatni mecz rezerw w tym sezonie.

Druga drużyna SWD Wodzisław Śląski w ostatni weekend zmierzyła się z rezerwami TS ROW-u Rybnik. Zawodniczki obu klubów na kameralnym stadionie w Rogowie tradycyjnie dostarczyły wiele piłkarskich emocji, zdobywając łącznie aż 9 goli.

Z uwagi na przerwę tzw. reprezentacyjną w rozgrywkach I i II ligowych, obie drużyny miały możliwości wystawienia swoich najmocniejszych składów.  Rybnicki trener Tomasz Kieczka skorzystał z tej okazji i wystawił prawie cały II-ligowy skład (brak Patrycji Matla).  W szeregach SWD także pojawiło się na boisku kilka zawodniczek, które regularnie występują w I składzie. W kadrze meczowej zabrakło Beaty Rydlewskiej, Zofii Śmietany, Natalii Kawulka, Roksany Kozłowskiej czy Anny Krakowiak.

Wodzisławianki chcąc myśleć o awansie do III ligi nie mogły pozwolić sobie na stratę punktów w tym meczu. Derbowy pojedynek w początkowym fragmencie meczu ułożył się katastrofalnie dla podopiecznych trenera Marcina Ćwiklińskiego.
Dość proste błędy w grze defensywnej spowodowały, że TS ROW był zabójczo skuteczny lokując aż trzy trafienia w bramce strzeżonej przez Alicję Bzowską. Podrażnione zawodniczki SWD ruszyły do ataku, co przyniosło efekt w postaci goli Magdaleny Dragunowicz i Katarzyny Psoty. Na przerwę SWD schodziło z jednobrakową stratą 2:3, dodatkowo boisko musiała opuścić z urazem Wiktoria Błatoń.

Druga połowa meczu to dalsze ataki SWD. Z każdą minutą przewaga gospodyń rosła, zaś w szeregach TS ROW można było zauważyć coraz większe zmęczenie, które było podyktowane szybkim tempem gry. W 70. minucie po faulu na Nicole Jendrzejczyk, Roksana Gulec wykorzystała pewnie rzut karny i na tablicy pojawił się wynik 3:3.

W kolejnych minutach SWD coraz bardziej zaznaczało swoją przewagę na boisku, tworząc kolejne klarowane sytuacje do zdobycia gola. W 83. minucie SWD po raz pierwszy wyszło na prowadzenie, a bramkę na 4:3 zdobyła świetnie dysponowana w tym dniu, Patrycja Sarapata. Na kolejne trafienia kibice zgromadzeni na stadionie Colo-Colo w Rogowie nie musieli zbyt długo czekać, ponieważ już cztery minuty później wodzisławianki podwyższyły prowadzenie.  Tym razem na listę strzelczyń wpisała się grająca z numerem 66, Nicole Jendrzejczyk. Kropkę nad „i” już w doliczonym czasie gry postawiła Oliwia Kąsek, która to wejście z ławki rezerwowych zaznaczyła zdobytym golem.

Wodzisławianki, dzięki sobotniemu zwycięstwu cały czas zachowują szansę na awans do III ligi, ponieważ do pierwszej drużyny UKKS-u Istebna tracą zaledwie trzy punkty.  Sobotnie starcie było również ostatnim pojedynkiem wodzisławianek w tym roku w rozgrywkach IV ligi.

Piłkarki rezerw klubu z Wodzisławia Śląskiego rok 2022 zamykają z 15 zdobytymi „oczkami”

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 7