zamknij

Wiadomości

„Światełko z wykrzyknikiem dla nauczycieli” również w Wodzisławiu

2019-04-16, Autor: ig

Jutro o godzinie 19:00 na wodzisławskim rynku organizowane jest spotkanie „Światełko z wykrzyknikiem dla nauczycieli”. - Pokażmy wodzisławskim nauczycielom, że ich wspieramy – mówią organizatorzy. Przyjdziecie?

Mija 9. dzień od rozpoczęcia strajku nauczycieli. W związku z tym powstała inicjatywa okazania im wsparcia. W całym kraju organizowane są spotkania pt. „Światełko z wykrzyknikiem dla nauczycieli”.

Reklama

W Wodzisławiu blisko 90% placówek strajkuje. Organizatorzy wydarzenia w mieście apelują:
- Pokażmy wodzisławskim nauczycielom, że ich wspieramy. Dodajmy im sił do dalszej walki o lepszą edukację – czytamy na oficjalnym profilu wydarzenia.

Przypomnijmy, podobne akcje miały już miejsce w Rybniku, Jastrzębiu i Żorach.
- Chcemy, by w naszych nowoczesnych szkołach uczyli i zarażali wiedzą ludzie, których pasja jest wynagradzana szacunkiem i prestiżem, ale też odpowiednio opłacana. Chcemy, by zmiany w systemie edukacji były poprzedzone debatą, i wreszcie skończyły się nieprzemyślane eksperymenty! Chcemy, aby edukacja zaczęła wspierać w rozwoju, uskrzydlać- zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Aby była oknem na świat i przyszłość – apelowali organizatorzy rybnickiego spotkania.

Oceń publikację: + 1 + 130 - 1 - 118

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (15):
  • ~PimpaLesna 2019-04-16 15:15:10

    Do wodzislawianin1 i innych komunistow: mozecie zaczac pluc!

    7 30
  • ~SędziaDred 2019-04-16 15:49:36

    Strajk nauczycieli ewidentnie pokazuje, że nie o dobro dzieci i przyszłość polskiej szkoły chodzi, lecz zwyczajnie o pieniądze i co najgorsze – politykę! Absolutnie nic nie usprawiedliwia tych nauczycieli, którzy w imię protestu zawiedli i zostawili swoich uczniów samych na egzaminacyjnym placu boju. Innymi słowy protestujący nauczyciele zrobili z bezbronnej młodzieży oraz dzieci żywe tarcze – tutaj nie ma sensu przebierać w słowa, ale historia już opisała i nazwała takie patologiczne przypadki. Z kolei tym nauczycielom, którzy wyśmiewani i opluwani przez kolegów stanęli do egzaminów, należą się słowa podziękowania!

    78 42
  • ~pietruch 2019-04-16 16:01:50

    Jakie dobro dzieci itd? Przecież zawód nauczyciela to jak każdy inny i polega na tym, że za czas i pracę należy się zapłata. Prywatnie możesz iść do szefa a nauczyciel może strajkować. I nie trzeba okrągłego stołu o reformach edukacji - PiS już ową reformę zrobiło likwidując gimnazja - tylko trzeba im podnieść zarobek i tyle. Tu nie jest problemem system, program, niska jakość itd - problemem jest to, że za 2000zł powoli nigdzie nie pojedziesz.

    24 50
  • ~Wodzisławianin 2019-04-16 16:28:18

    Po pierwsze p. Broniarz całym sobą opowiedział się po której stronie sceny politycznej stoi ( i bynajmniej nie chodzi tu o nauczycieli).
    Po drugie, dalsze negocjacje rządu nie mają żadnego sensu dopóki, dopóty p. Broniarz stoi na czele tego strajku, ponieważ zakładając, iż rząd spełni wszystkie postulaty strajkowe to dla zwykłej zasady i przekory ten człowiek dalej będzie mącił (zresztą o tym mówią już sami nauczyciele).
    I po trzecie, obecna władza strzeliła by sobie w przysłowiowe kolano spełniając wszystkie zachcianki i postulaty zaproponowane przez p. Broniarza (innymi słowy PO pokazałoby, że to ono jest górą).

    65 23
  • ~Mieszkaniec 33 2019-04-16 18:51:42

    Pietruch przestań opowiadać bajki o niskich zarobkach nauczycieli. Dlaczego żaden z nich nie chce pokazać rozliczenia rocznego PIT? Wiec poparcia pewnie organizuje Honoratka i reszta towarzystwa co to turlało się na Targowej, stało że świeczka i pod sądem. Tylko głupiec do nich dołączy, nauczyciele do pracy. Kodziarstwo niech sobie chodzi ze świeczkami.

    55 27
  • ~SędziaDred 2019-04-17 07:02:04

    pietruch zgadzam się, że 2000 tyś zł to stanowczo za mało. Jeszcze trafniej ująłeś - cytuję: „ że za czas i pracę należy się zapłata”. Jednakże jak pokazują wyliczenia OECD polscy nauczyciele pracują najkrócej! Po przeliczeniu godzin zajęć na godziny zegarowe w Polsce wysokość pensum to 18 godzin lekcyjnych, czyli 14 zegarowych po zaokrągleniu w górę. Dlatego też nauczyciele biorą dwa etaty mieszcząc się spokojnie w 8 godzinach dziennie, a to już daje kwotę ok. 2 x 2000 zł. Czy tak robią wszyscy nauczyciele? Zapewne nie, ale to z kolei wynika z przeetatowania w szkołach. I tak można w nieskończoność...

    24 6
  • ~Wojciech Kotyla 2019-04-17 07:26:39

    SędziaDred akurat jest pewna różnica między nauczycielem wf i polskiego. Zakres pracy jest różny i wzięcie drugiego etatu może być trudniejsze czasowo. *** Co do protestu to szkoda czasu nauczyciele narzekają ale żaden nie chce odejść. Na normalnym rynku pracy tak się właśnie dzieje, że choćbym nie wiem jak lubił dana pracę to jeśli finansowo mi nie odpowiada szukam innej, lepiej płatnej pracy. I niech nauczyciele nie martwią się tym, że nie będzie miał kto uczyć. To czas pokaże. Młodzi bez doświadczenia mogą więcej go wystarczająco dużo po korepetycjach.

    19 6
  • ~right 2019-04-17 11:29:24

    Obstawiam, że na rynku pojawi się "śmietanka intelektualistów z Wodzisławia". Mam nadzieje, że pojawi się tam jakiś dziennikarz z aparatem, i zobaczymy twarze zmęczonych nauczycieli. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że 90% twarzy widzieliśmy już pod sądem, czy w "powitaniu" prezydenta.

    23 9
  • ~Mieszkaniec 33 2019-04-17 12:33:36

    Nauczyciele nie są pepkiem świata, jeśli będą słuchać Broniarza polityka to stracą wiele. Każda grupa społeczna która strajkuje i jej się coś proponuję znajduje kompromis i dogaduje się. Każdy musi wykazać dobra wolę, u nauczycieli pod wodzą Broniarza tego nie widać. Inne grupy bardzo by chciały dostać to co teraz proponuję rząd. Więc za chwilę mieszkańcom Polski znudzi się te wasze przeciąganie struny i możecie dużo stracić. Rząd dał propozycje, jak się nie podoba powinno się zwalniać tych pieniaczy. Przyjąć młodych za te pieniądze co dostają ci nauczyciele co ich nauczanie młodego pokolenia nudzi. Proste.

    22 7
  • ~pietruch 2019-04-17 13:05:14

    ~Mieszkaniec 33 Ty to masz zryte z tym kodziarstwem, turlaniem itd. Co temat drażliwy to bełkotasz o tym samym :) Sami specjaliści od edukacji, Broniarze. Żeby też nie zarabiali więcej od Was no nie :)

    11 24
  • ~Wojciech Kotyla 2019-04-17 16:02:08

    Nauczyciele nie rozumieją jednego im dłużej strajkują tym więcej osób będzie przeciwko nim.

    26 8
  • ~Mieszkaniec 33 2019-04-17 16:18:06

    Taki ktoś jak pietruch chyba nie chce wiedzieć, że pod sąd, pod biuro PiS, na rynek chodzą te same kodowsko peoeskie gęby. A i pewnie sam w tym uczestniczy. Skoro tak mało zarabia twoja żona, to pochwal się rocznym jej zarobkiem. Jakoś żaden nauczyciel nie chce się tym pochwalić. Jak by rzeczywiście te zarobki były tak niskie to dawno by Broniarz w telewizji pokazywał. Niestety nie może się pochwalić rocznym rozliczeniem jakiegoś nauczyciela, bo nikt by nie popierał nauczycieli widząc ile dostają kasy. To jest proste, pietruch masz okazję się pochwalić jak to malutko dostaje żona.

    21 11
  • ~right 2019-04-18 12:59:08

    na stronie "nowiny" są zdjęcia z tego "iwentu". Jakoś nie zaskoczyło mnie przewodnictwo pani która udawała zgon a la Diduszko. Czy to nauczycielka? Mój boże, żal mi dzieci ,których uczyłaby ta pani.

    10 5
  • ~pietruch 2019-04-18 13:21:52

    ~Mieszkaniec 33 wiem, ze to są wkoło te same osoby. Jak przeczytasz jeszcze raz to odnoszę się do nauczycieli a nie do tych samych twarzy które przy każdej okazji się przylepiają pod wszystko. Ich sprawa, mnie to nudzi, starta czasu. Sugerujesz, że w tym uczestniczę? Udowodnij. O co Ci chodzi z moją żoną i chwalenie się zarobkami? Masz serio zryte od góry. Moja żona nie jest nauczycielką, ale Ty już masz wywody matko boska.

    4 6
  • ~siwy 2019-04-24 12:35:12

    wszystkich strajkujących wywalić z pracy na zbity pysk i zatrudnić nowych.

    4 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji powinien organizować turnieje dla graczy komputerowych?
Oddanych głosów: 304