zamknij

Sport i rekreacja

Świetny występ zawodników „Samsona Marklowice” w XVIII Pucharze Polski Armwrestlingu

W dniach 06-08.10.2017 r. drużyna „Samson Marklowice” wzięła udział w XVIII Pucharze Polski w Armwrestlingu, który tym razem odbył się w Jabłonce na Orawie.

Reklama

W piątek (06.10.2017 r.) zawodnicy zostali zważeni i przydzieleni do odpowiednich kategorii wagowych. W sobotę od samego rana trwały zmagania „silnorękich” z całego kraju.

Zawody rozpoczęły się bardzo emocjonująco, od ręki prawej. Tu ekipa „Samsona” zaczęła od wygranych walk w kategorii Masters  oraz Junior.

W swojej drugiej walce niestety dość poważnej kontuzji doznał Kacper Nowak. Uszkodzony został łokieć, co nie pozwoliło zawodnikowi na dalsze zmagania. 

W niedzielę wszyscy zmierzyli się na lewą rękę, co również przyniosło sporo sukcesów zawodnikom. Do końca zawodów obyło się bez kolejnych kontuzji, co przełożyło  się również na wyniki:

  • Arkadiusz Kwiatkowski - 1 miejsce ręka prawa kategoria Masters Men 80 kg,
  • Arkadiusz Kwiatkowski - 1 miejsce ręka lewa kategoria Masters Men 80 kg.
  • Radosław Waltar - 3 miejsce ręka lewa kategoria Junior18 70 kg.
  • Tomasz Stefaniak - 3 miejsce ręka lewa kategoria Masters Men 90 kg
  • Kinga Moczydłowska - 3 miejsce ręka prawa kategoria Senior Women 65+
  • Kinga Moczydłowska - 3 miejsce ręka lewa kategoria Senior Women 65+

Kilku zawodnikom „Samsona” niewiele zabrakło, aby dostać się do grona medalistów, jednak 4 miejsce to też niezły wynik w tak dużym turnieju. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęśliwy w Wodzisławiu Śląskim i powiecie?
Oddanych głosów: 1243