Szachy: zawodnicy "Baszty" na wysokich miejscach na turnieju w Pokrzywnej

2017-02-09, Autor: df, źródło: UKS "Baszta"

Szachiści Uczniowskiego Klubu Sportowego "Baszta" wzięli udział w XXVII Międzynarodowym Turnieju o Puchar Gór Opawskich. Oprócz tradycyjnych rozgrywek, na zawodników czekały dodatkowe atrakcje.

XXVII edycja Międzynarodowego Turnieju o Puchar Gór Opawskich odbyła się w dniach od 21 do 28 stycznia w Pokrzywnej. Członkowie UKS-u "Baszta" zagrali w dwóch grupach wiekowych.

W grupie Open wodzisławski klub reprezentowali Zosia Mrozek, która zajęła IV miejsce w kategorii juniorek do lat 18 (zdobyty ranking 1813 pozwolił zawodniczce osiągnąć kategorię I) oraz Krzysztof Ciepły, który uplasował się na VI pozycji w kategorii juniorów do lat 18.

Z kolei w grupie dziewcząt do lat 12 wystartowały Alicja Lach - zajęła I miejsce (zdobyty ranking 1640 pozwolił naszej zawodniczce osiągnąć kategorię II) oraz Alicja Wojs – wywalczyła III miejsce.

W grupie chłopców do lat 12 zagrali Wojciech Mrozek, który zajął III miejsce, Mikołaj Walaszczyk ukończył zawody na IV pozycji i Beniamin Lach, który został sklasyfikowany na VIII miejscu.

Ponadto organizatorzy turnieju zapewnili zawodnikom dodatkowe atrakcje. Mikołaj Walaszczyk wziął udział w Turnieju Szachów Szybkich, a Alicja Wojs w Turnieju Szachów Błyskawicznych. Natomiast w Konkursie Rozwiązywania Zadań klub reprezentowała czwórka graczy: Krzysztof Ciepły zajął I miejsce, Zofia Mrozek III lokatę, Wojciech Mrozek - V miejsce, a Alicja Lach wywalczyła VI pozycję.

Na zakończenie turnieju wszyscy członkowie UKS-u "Baszta" złożyli w kronice swoje autografy.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0