Szalona końcówka Odry

Odra Wodzisław pokonała na własnym boisku Swornicę Czarnowąsy 2-0 i zostaje w III lidze. Obie bramki w końcówce spotkania zdobył Mateusz Balcer. Był to ostatni mecz zespołu w tym sezonie.

Bramki dla Odry padły w 86 i 90 minucie meczu. - Cieszę się, że strzeliłem dwa gole. Dostałem dwa dobre podania i je wykorzystałem - mówił po meczu Mateusz Balcer. Wynik ze Swornicą to pierwsze zwycięstwo Grzegorza Jakosza w roli trenera Odry. Odra dobrze zaprezentowała się zwłaszcza na początku meczu. - Pierwsze 20 minut przebiegało po naszej myśli. Kreowaliśmy grę i stworzyliśmy sobie sytuacje. Od tego momentu przestaliśmy grać - komentował po meczu Jakosz.

Mimo kompletu punktów, grający trener samokrytycznie spojrzał na poczynania swojej drużyny. - Zagraliśmy jeden ze słabszych meczów za mojej kadencji. Byliśmy równorzędnym partnerem. W pierwszej połowie my dominowaliśmy, w drugiej swoje sytuacje miała Swornica. Ale najważniejsze jest to, co wpada do bramki i zdobyte trzy punkty - mówił.

Jakosz zwrócił też uwagę na cenne gole Mateusza Balcera. - Cieszymy się, że zagraliśmy na zero z tyłu, ale też z tego, że Mateusz Balcer się przełamał. Mieliśmy problemy z tym "żądłem", napastnikiem w przekroju całego sezonu. Staraliśmy się tak dobierać zawodników, żeby te bramki strzelać. Przychodziło to z wielkim trudem, ale ostatnie mecze pokazują, że potencjał drzemie w tym zespole - stwierdził.

- Jedziemy na upragnione urlopy. Dzisiaj możemy jeszcze poświętować, ale od jutra myślimy nad przyszłością. Będzie reforma ligi i ten przyszły sezon będzie trudniejszy - powiedział Jakosz.

- Cieszę się, że zakończyliśmy sezon z twarzą i udowodniliśmy, że warto przychodzić na mecze. Mam nadzieję, że kibice będą ciągle z nami - dodał bohater meczu, Mateusz Balcer.

Trener Odry pogratulował też szkoleniowcowi gości Andrzejowi Polakowi, który wcześniej pracował w Odrze Opole. Jakosz docenił wkład Polaka w awans opolan do II ligi. Natomiast z ligi spadają Start Namysłów, Polonia Głubczyce i Victoria Chróścice.

Odra Wodzisław Śl. - Swornica Czarnowąsy 2-0 (0-0)