Sztafeta UKS-u Strzał zdobyła srebro na mistrzostwach Polski

2017-03-18, Autor: df, źródło: Edyta Zając

Tegoroczne mistrzostwa Polski w biathlonie zostały rozegrane w Dusznikach Zdroju. Liczna reprezentacja UKS-u Strzał Wodzisław wzięła udział w biegach sprinterskim, długim oraz sztafetowym. W tym ostatnim młodzi biathloniści poradzili sobie najlepiej.

Mistrzostwa Polski w biathlonie w Dusznikach Zdroju trwały od 2 do 5 marca. Podczas turnieju zawodnicy UKS-u Strzał Wodzisław pokazali się z najlepszej strony w biegu sztafetowym. Fabian Suchodolski, Dawid KufietaKacper Brzóska zostali bowiem wicemistrzami Polski w biathlonowej sztafecie w swojej kategorii wiekowej.

Ponadto wodzisławianie zaprezentowali wysoką formę w biegu sprinterskim. Kacper Brzóska był bliski kolejnego medalu, ponieważ zakończył rywalizację na 4. miejscu. Fabian Suchodolski był 6., a Dawid Kufieta zajął 7. lokatę.

Pozostali biathloniści Strzału również spisali się dobrze. Wśród młodzików Adam Zając uplasował się na 17. miejscu, Rafał Zając był 22, Sławek Kopacz ukończył bieg na 27. pozycji, a Mateusz Konieczny zajął 41. miejsce. Z kolei w klasyfikacji młodziczek Paulina Nowak przybiegła na metę 11., Sylwia Bażan – 14., a Ewelina Dronszczyk była 25. Jedyny młodzik młodszy – Adam Kałuża ukończył sprint na 22. pozycji. Natomiast w młodziczkach młodszych Weronika Górecka zajęła 9. lokatę, a Marta Zając była 14.

W kolejnym dniu mistrzostw młodzi biathloniści rywalizowali w biegu długim, w którym najlepszy wynik osiągnęła Paulina Nowak. Młodziczka fenomenalnie pobiegła i dobrze strzelała (zanotowała tylko 3 kary). Ostatecznie wywalczyła 4. miejsce. W młodzikach sporą niespodziankę sprawił Rafał Zając, który zanotował rekordowy czas i do tego celnie strzelał. Ukończył rywalizację na wysokiej 5. lokacie. W młodzikach młodszych po raz kolejny wysoką formą wykazał się Kacper Brzóska, meldując się na mecie jako 6. zawodnik.

Pozostali biathloniści „Strzału” osiągnęli następujące wyniki:
- młodzicy: Adam Zając – 15 miejsce, Sławomir Kopacz – 23, Mateusz Konieczny - 41,
- młodziczki: Sylwia Bażan - 22, Ewelina Dronszczyk - 28,
- młodzicy młodsi: Fabian Suchodolski – 10, Dawid Kufieta - 16, Adam Kałuża – 23,
- młodziczki młodsze: Weronika Górecka - 10, Marta Zając – 16.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 0