zamknij

Wiadomości

Szykujcie rowery! Wodzisław z Radlinem połączy nowa ścieżka

2021-04-05, Autor: mk

Po stronie radlińskiej ścieżka powstała już dwa lata temu. Teraz przyszła pora na dokończenie inwestycji po stronie Wodzisławia Śląskiego. Miasto ogłosiło już przetarg.

Reklama

Przypomnijmy, to wspólny rowerowy projekt połączenia ścieżką miast Wodzisławia Śląskiego i Radlina. Realizowany jest w ramach ,,Pociągu do dwóch kółek- budowa Centrum Przesiadkowego w Wodzisławiu Śląskim".

Po stronie radlińskiej ścieżka gotowa była już w 2019 roku. Powstała oświetlona trasa na długości około 600 metrów. Rozpoczyna się przy ulicy Reymonta w Radlinie a kończy przy bocznej ulicy Głożyńskiej w Radlinie II (dzielnicy Wodzisławia Śląskiego).

>>czytaj więcej: Radlin - budują drogę rowerową do Wodzisławia Śląskiego

Tak prezentuje się gotowa trasa po stronie radlińskiej, która nagle urywa się i zamienia w polną dróżkę w Wodzisławiu Śląskim:


Teraz przyszła pora na kontynuację inwestycji po stronie wodzisławskiej. Magistrat ogłosił już przetarg na wyłonienie wykonawcy.

- Chodzi o połączenie ścieżki rowerowej od ul. Głożyńskiej do granicy z miastem Radlinem – wyjaśnia Adam Firut z z Wydziału Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta. - Mówimy o ujednoliceniu nawierzchni istniejącej ścieżki rowerowej Radlin – Wodzisław Śląski – dodaje.

Długość przebudowywanego odcinka ścieżki rowerowej to 268,60 mb, a szerokość 3,30 mb. Nawierzchnia będzie asfaltowa z krawężnikiem.

- Asfaltowanie zostało zaplanowane na odcinku od ul. Głożyńskiej w Wodzisławiu do granicy z miastem Radlinem. Natomiast pozostały wodzisławski fragment trasy (przeszło 430 m) utwardzony zostanie w tłuczniu, z racji lokalizacji - obszaru leśnego oraz planów zagospodarowania przestrzennego - doprecyzowują urzędnicy.

Termin składania ofert mija 14 kwietnia. Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 5 miesięcy na realizację zadania.

Co myślicie o stanie ścieżek rowerowych w naszym powiecie? Macie ulubione trasy rowerowe? Podzielcie się nimi w komentarzach!

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 17

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
 • ~orlik 2021-04-13
  15:49:01

  2 4

  Może szanowna Redakcja zechciałaby zadać parę pytań Panu prezydentowi?
  - czy w ramach projektu "pociąg do dwóch kółek" są/będą realizowane jakieś inne, bardziej potrzebne trasy rowerowe? np. Letnia/Napierskiego, wzdłuż Rybnickiej, przez las?
  - co wspólnego ma peryferyjna trasa Głożyny-Radlin II z połączeniem Radlina z Wodzisławiem i tzw. "centrum przesiadkowym"?
  - dlaczego centrum przesiadkowym określa się zwykły przydworcowy parking, powstały kosztem wykarczowanego terenu zielonego?
  - czemu Wodzisław dopiero się zabiera za coś, co Radlin już dawno zdołał zbudować? a ogólnie: jak to się dzieje, że stolica powiatu to outsider zostawiany w tyle nie tylko przez pobliskie miasta powiatowe, ale i dawne dzielnice (przykładów pełno - drogi z różnych stron do Wodzisławia, które po minięciu granicy miasta zmieniają się w kartofliska)
  - po co komu 268,6 mb ścieżki kończącej się w polu? ogólnie: jeśli są pieniądze do wydania, to dlaczego tak bezsensownie?
  - jaki jest rzeczywisty powód zaniechania budowy całego odcinka? czy zdajecie sobie sprawę, że na zwalanie winy na obszary leśne i pzp nikt się nie nabiera? macie ludzi za głupich?
  - kto wymyślił utwardzenie drogi dla rowerów tłuczniem?! to zasługuje na nagrodę Darwina! niestety artykuł nie nosi daty 1 kwietnia! śmiać się czy płakać?
  - może po prostu zostawcie ten trakt w spokoju, skoro was to zadanie przerosło?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęśliwy w Wodzisławiu Śląskim i powiecie?
Oddanych głosów: 1032