Tenis stołowy: mamy mistrzów Śląska!

2014-04-16, Autor: mkor, źródło: mat. pras.
Marek Kaczorek i Grzegorz Marciniec zostali mistrzami Śląska w grze podwójnej zostawiając za sobą wyżej notowane pary deblowe. Finałowy turniej mistrzowski weteranów miał miejsce w Bytomiu-Miechowicach.

Droga KaczorkaMarcinca do finału nie była łatwa. Najpierw pokonali trudną Roberta KlafczyńskiegoMarcina Krause 3:2 , a potem w półfinale zwyciężyli 3:1 Adama KasperskiegoMirosława Lewczuka.

Finał to zwycięstwo naszych zawodników nad faworytami. Wyższość pary Kaczorek-Marciniec uznać musieli Juri FominWitold Nowakowski. Mecz zakończył się wynikiem 3:1.

W czasie turnieju nastąpiło podsumowanie całego cyklu Grand Prix Śląska Weteranów. W sezonie 2013/14 startowało dwóch zawodników z Wodzisławia Śl:

• kategoria (65-69 lat) Wojciech Kaptur,
  • kategoria (70-74 lata) Antoni Szwab.
Obaj zostali sklasyfikowani na 4. miejscach w swoich kategoriach. W turnieju głównym nasi zawodnicy zajęli miejsca:
Marek Kaczorek i Grzegorz Marciniec 13-16, Antoni Szwab 17-24 i Wojciech Kaptur 25-31. Zwyciężył Artur SzołtysekLKS Rój Żory, który w finale pokonał Jurija Fomina 3:0. Wśród kobiet najlepszą okazała się Alina ZborowskaJKTS Jastrzębie Zdrój.