Tenis stołowy: supremacja Jedynki Pszów

2013-09-19, Autor: mkor, źródło: mat. prasowe
Tenisowa rywalizacja o Puchar Prezesa MTKKF w Wodzisławiu Śląskim za nami. Na starcie stanęło prawie 30-stu zawodników z różnych miejscowości. Świetnie w tej konfrontacji wypadł Pszów.

Turniej rozegrany został w czterech kategoriach wiekowych oraz kategorii open, w której najlepszy okazał się Roman Wiża z Kolejarza Gliwice.W klasyfikacji OPEN dobre wyniki zanotowali też zawodnicy MUKS Jedynki Pszów, którzy stanęli na podium imprezy. Wojciech WajdaJacek Balawajder zajęli odpowiednio 2. i 3. miejsce.

Wajda z jeszcze lepszym efektem startował w kategorii 16-40 lat, gdzie okazał się najlepszy. Ponadto, w kategorii 41-60 lat, równych sobie nie miał też inny zawodnik z Pszowa - Marek Kaczorek.

Oprócz świetnych wyników swoich doświadczonych graczy, MUKS Jedynka Pszów może pochwalić się też utalentowanym Krzysztofem Marcincem, który wygrał w najmłodszej kategorii wiekowej (do 15 lat). Drugi był Dominik Noga z Czyżowic.

Dominacja pszowian została przerwana dopiero w najstarszej grupie wiekowej (powyżej 60 lat). Tam wygrał Jerzy Wrzód (TKKF Relaks Wodzisław Śl.), drugi był Andrzej Matczak z Radlina, a trzeci Wojciech Kaptur (TKKF Relaks Wodzisław Śl.).