To był dobry sezon siatkarzy plażowych SK Górnik Radlin

2019-08-01, Autor: ig

Czerwiec i lipiec to czas finałów Mistrzostw Śląska i Polski w siatkówce plażowej. Jak poradzili sobie zawodnicy SK Górnik Radlin?

Mistrzostwa Śląska

Rywalizację rozpoczęli młodzicy, którzy w pierwszy weekend czerwca wzięli udział w finałach wojewódzkich w Będzinie. Reprezentanci SK Górnik Radlin (para Jakub Lechowicz/Sebastian Płaczek) w turnieju tym rywalizowali ze zmiennym szczęściem. Ostatecznie wywalczyli VI miejsce.

W dniach 8-9 czerwca w Czechowicach-Dziedzicach został rozegrany finał Mistrzostw Śląska Kadetów. W turnieju tym radlińsko-czechowicka para (Szymon Łaciok/Michał Pawłuszkiewicz) zdobyła srebrny medal, co dało im awans do dalszych rozgrywek na szczeblu centralnym.

Finał Mistrzostw Śląska Juniorów miał miejsce w Radlinie w dniach 15-16 czerwca. Turniej ten z łatwością wygrali reprezentanci klubu Górnik Radlin. Jednocześnie para Kamil Konieczny/ Adrian Gardyan awansowała do kolejnego etapu.

siatkowka-plazowa-2

Mistrzostwa Polski

Półfinał Mistrzostw Polski Kadetów miał miejsce w Częstochowie w pierwszy weekend lipca. Siatkarze z Radlina wywalczyli w turnieju IV miejsce, dzięki temu zapewnili sobie prawo gry w turnieju finałowym.

Natomiast kilka dni wcześniej (1-3 lipca) w Obornikach Śląskich został rozegrany półfinał Mistrzostw Polski Juniorów. W tym turnieju wychowankowie Górnika rywalizowali ze zmiennym szczęściem. W pierwszym dniu wygrali wszystkie mecze, natomiast w drugim dniu przegrali oba starcia i ostatecznie uplasowali się na IV miejscu, co dało im awans do finału.

Finał Mistrzostw Polski Kadetów, który był rozgrywany ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, został rozegrany w Drzonkowie w dniach 16-18 lipca. W turnieju rywalizowało 16 najlepszych par, a siatkarze z Radlina ostatecznie wywalczyli IX miejsce.

Turniej Mistrzostw Polski Juniorów miał miejsce we Wrześni w dniach 21-23 lipca. Turniej ten był na bardzo wysokim poziomie, a nasi zawodnicy wywalczyli bardzo dobre IV miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 3