Trener lidera okręgówki: pierwsza połowa zawsze małym stresem

2014-04-14, Autor: mkor
Przewodzą lidze okręgowej z siedmiopunktową przewagą. Do tej pory w dwudziestu meczach przegrali tylko raz. Trener Wiesław Herda z dużą ostrożnością podchodzi jednak do każdego rywala. W rozmowie z nami mówi też o piłkarzu, z którym jego zespół nie bał się nikogo.

W ostatnim meczu Gołkowice wygrały 2:0 na wyjeździe w Połomii. Tam, przynajmniej w pierwszej połowie, nie było widać różnicy klas między dwunastą, a pierwszą drużyną w tabeli.

- Pierwsza połowa zawsze jest dla nas małym stresem. Chłopcy muszą się trochę zgrać. Grają w każdym meczu innym ustawieniem. Najważniejsze jest to, że strzelili gola i dotrwali do przerwy - powiedział trener KS 27 Gołkowice, Wiesław Herda.

W drugiej połowie drużyna z Gołkowic skutecznie zaczęła hamować zapędy gospodarzy. Gra przesunęła się bliżej bramki Płomienia, a goście zdobyli drugiego gola. - W przerwie powiedzieliśmy sobie kilka ostrych słów i był tego efekt - stwierdził Herda i dodał. - Zawodnicy z Połomii pokazali że nie dają punktów za darmo.

Szkoleniowiec KS-u zwrócił też uwagę na występ dwóch swoich piłkarzy. - Tomasz Świerzyński jest po kontuzji. Wszedł w drugiej połowie i strzelił gola. Jak był w pełnej formie to nie baliśmy się nikogo. Dawid Janczar po kontuzji zdecydował się zagrać i dziękuję mu za to, bo bez niego mogłoby być różnie - mówił.

Trener drużyny z Gołkowic dość ostrożnie podchodzi do pozostałych 10-ciu kolejek. Mimo, że jego zespół ma 7 pkt przewagi nad drugą Unią Turza, Herda nie chce zapeszać. - Obawiamy się każdego zespołu. Żaden przeciwnik nie stanie na boisku i powie: strzelajcie bramki. Gramy dla siebie i dla kibiców. A czy będzie awans tego nie wiem - zakończył.