Trzecia wygrana z rzędu młodych koszykarek Olimpii Wodzisław

Koszykarki Olimpii U13 z kolejnym zwycięstwem.

Młodziczki młodsze Olimpii (U13, rocznik 2007) w trzecim swoim meczu w tym sezonie odniosły kolejne zwycięstwo 92:46!

Tym razem naprzeciwko drużyny z Wodzisławia stanął zespół RMKS Rybnik. Początek meczu był bardzo wyrównany i wydawało się, że taki będzie przebieg całego spotkania.

Dziewczęta z Wodzisławia i Rybnika toczyły zaciętą walkę na parkiecie, chcąc narzucić swój styl gry, aby zdobyć psychologiczną przewagę nad przeciwnikiem.

W pierwszej kwarcie udało się naszym koszykarkom uzyskać niewielką przewagę punktową schodząc z parkietu zwycięsko 19:12. Wodzisławianki grały pewnie i skutecznie, pokazywały bardzo ładne akcje w ataku i świetną współpracę w obronie.

Taka gra naszego zespołu spowodowała dużą pewność siebie co przełożyło się na jakość gry w drugiej kwarcie, którą zdominowały, wygrywając 29:8. Pierwszą połowę tego meczu pewnie i zasłużenie wygrywają koszykarki Olimpii wynikiem 48:20.

Trzecia odsłona rywalizacji to wyrównana gra z obu stron, z minimalną przewagą tym razem drużyny z Rybnika 20:17. W tej ćwiartce meczu wkradło się rozluźnienie do drużyny Olimpii, czego konsekwencją było przegranie minimalną ilością punktów.

W czwartej kwarcie dziewczęta z Wodzisławia prowadzone przez trenera Daniela Szuszkowskiego wrzuciły wyższy bieg i kolejny raz pokazały wyższość nad drużyną z Rybnika wygrywając 27:6.

W tym spotkaniu zespół Olimpii mógł pochwalić się wieloma wspaniałymi akcjami co zostało nagradzane brawami przez licznie przybyłych kibiców. Na wyróżnienie zasługuje cały zespół ponieważ pokazał dużą dojrzałość w grze zarówno w ataku jak i w obronie.

Najlepiej punktującymi zawodniczkami w tym meczu były Zofia Konczalska oraz Wiktoria Chrząszcz zdobywczyni 21 punktów.

Na uwagę zasługuje także gra Magdy Juszczyk (14 punktów) i Katarzyny Radeckiej (13 punktów). W całym meczu wystąpiły również: Emilia Wojtala (7 pkt), Patrycja Hnida (6 pkt), Wiktoria Gawlak (6 pkt), Julia Kwak (2 pkt), Milena Skupień (2 pkt), Cansu Yalcin, Emilia Rek oraz Giulia Picari.

Następny mecz młode koszykarki Olimpii rozegrają 7 listopada 2019 r. również we własnej hali przy ul. Jastrzębskiej 136.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 6