Kultura, rozrywka i edukacja

Uczeń ZST zwycięzcą ogólnopolskiego turnieju „Złota Kielnia”

Za nami finał XLVI edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Wśród finalistów znalazł się uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim.

Finał centralny „Złotej Kielni” odbył się w dniach 8-10 lutego w Poznaniu. Marek Ryborz, uczeń klasy II Z zajął I miejsce w kategorii „wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich”. Podczas finału Marek musiał wykazać się szerokim zakresem wiadomości z przedmiotów zawodowych oraz umiejętnościami praktycznymi. Zadaniem finalistów konkursu było rozwiązanie testu wiedzy oraz wykonanie zadania praktycznego.

Zgłaszając się do turnieju w kategorii „wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich” wodzisławianin wziął tym samym udział w konkursie „Młody Malarz Roku Dekoral Professional 2017”, który został zorganizowany przez Akademię Techniczną PPG Deco we Wrocławiu. Również w tych zawodach uczeń ZST nie miał sobie równych i zdobył I miejsce.

„Złota kielnia” to konkurs, który od przeszło 40 lat daje uczniom możliwość odniesienia sukcesu edukacyjnego. Organizatorami turnieju są Ogólnopolskie Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej i Kultury Fizycznej w Grudziądzu oraz Komitet Główny Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Patronat honorowy nad konkursem objęła Minister Edukacji Narodowej.

Dodajmy, że Marek przygotowywał się do zawodów pod opieką Weroniki Goik.