Udana inauguracja rundy wiosennej. SWD Wodzisław Śląski - UKS 3 Staszkówka-Jelna (3:2)

2023-02-27, Autor: KB

Aura może tego nie przypominała, ale był to mecz rundy wiosennej. Na jej inaugurację zawodniczki SWD Wodzisław Śląski wygrały 3:2 z UKS "3" Staszkówka-Jelna.

Niedzielne spotkanie to mecz 12. kolejki Orlen I Ligi Kobiet. Rywalkami SWD Wodzisław Śląski były zawodniczki ze Staszkówki-Jelnej.

Początek meczu był wyrównany, ale to zawodniczki z Wodzisławia wyszły na prowadzenie. Bramkę zdobyła niezawodna Patrycja Sarapata. Jeszcze przed przerwą widzieliśmy dwie bramki. SWD podwyższyło prowadzenie, a następnie to UKS trafił do siatki gospodyń.

W drugiej połowie Roksana Gulec wyprowadziła swój zespół na dwubramkowe prowadzenie, ale zawodniczki UKS ponownie zbliżyły się do swoich rywalek. To jednak nie wystarczyło. Ekipa z Wodzisławia "dowiozła" wynik do końca meczu i ostatecznie zwyciężyła 3:2.

Zawodniczki z Wodzisławia zajmują obecnie 3. miejsce w ligowej tabeli. Kolejne starcie to te z gatunku "za 6 punktów". SWD na wyjeździe zmierzy się z wiceliderem, Rekordem Bielsko-Biała.

SWD Wodzisław Śląski - UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna 3:2

SWD Wodzisław Śląski: Rydlewska: Śmietana-Dragunowicz-Sarapata-Krakowiak-Błatoń-Przeciszewska Z-Przeciszewska K-Szarek-Jendrzejczyk-Gulec. Rezerwowe: Bzowska, Witkowicz, Kąsek, Czekańska, Burdzik, Brzychcy.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 7