Udane starty biatlonistów z UKS Strzał Wodzisław

17-19 czerwca w Zakopanem odbył się Puchar Polski w biathlonie. Na lini startu pojawili się zawodnicy z całego kraju, między innymi biatloniści z Wodzisławia Śląskiego.

Mimo ciężkich warunków pogodowych biathoniści poradzili sobie bardzo dobrze, zarówno na strzelnicy, jak i na trasach biegowych. Pierwszego dnia rozegrany został bieg sprinterski, gdzie za każdy niecelny strzał zawodnicy musieli przebiec rundę karną.

W młodzikach na dystansie 2.5 km z dwoma strzelaniami najlepiej spisał się Adam Zając zajmując wysokie 5. miejsce. Paweł Kowol ukończył rywalizację na 16. pozycji, Szymon Strzelczyk na 20, natomiast 21. lokata należała do Sławomira Kopacza. W kategorii młodzików młodszych na dystansie 1.5 km w czołówce polskich zawodników znalazł się Rafał Zając zdobywając 5. miejsce, na 10. pozycji uplasował się Fabian Suchodolski, 19. był Kacper Brzóska, a 25. Dawid Kufieta.

Bardzo dobry występ na stadionie biathlonowym pokazała wodzisławska młodziczka młodsza - Paulina Nowak. Wywalczyła ona 6. miejsce. Niewiele gorzej spisała się Sylwia Bażan kończąc rywalizację na 11. pozycji, natomiast młode debiutantki startów biathlonowych zajmowały kolejno miejsca: 29. - Weronika Górecka, 26. - Marta Zając, 32. - Ewelina Dronczyk. Julia Kałuża w młodziczkach ukończyła swój bieg na 15. miejscu.

W niedzielę 19 czerwca zawodnicy rywalizowali w biegu pościgowym startując z taką stratą czasową do pierwszego miejsca, jaką zawodnik uzyskał w biegu sprinterskim. Każdy biathlonista ma trzy strzelania, a za każdy niecelny strzał pokonuje rundę karną. Po raz kolejny swoją wysoką formę pokazali młodzi biathloniści UKS-u Strzał Wodzisław Słąski. Adam Zając na dystansie 3 km zajął 6. miejsce, Paweł Kowol był 15., Sławomir Kopacz - 19., a 22. lokatę zajął Szymon Strzelczyk. W młodzikach młodszych udane występy zaliczył Fabian Suchodolski, który otarł się o podium, a  w ostateczności zajął bardzo wysokie 4. miejsce. Niemal równie dobrze, bo z 6. lokatą bieg ukończył, Rafał Zając, 17. na metę dotarł Kacper Brzóska, a 30. - Dawid Kufieta. W kategorii młodziczek młodszych Paulina Nowak swoim bezbłędnym strzelaniem i bardzo dobrym biegiem wywalczyła 4. pozycję, Sylwia Bażan zajęła 7. miejsce. Trochę słabiej poradziły sobie Weronika Górecka (27. miejsce), Marta Zając (31. lokata) oraz Ewelina Dronszczyk (32. pozycja). Julia Kałuża w młodziczkach zdobyła 15. miejsce.

Czasu na odpoczynek mało, bowiem już 1 lipca rozpoczynają się Mistrzostwa Polski w Czarnym Borze.