Udany początek sezonu w wykonaniu MKS-u ZORZA Wodzisław

2017-09-27, Autor: PS, źródło: mkszorza.pl

W weekendowy wieczór do ligowej walki przystąpiły seniorki ZORZY, które na własnym parkiecie podejmowały SMS PZPS Szczyrk III. Ekipa ze Szczyrku to reprezentantki kraju kadetek.

Od początku meczu ton grze nadawały zawodniczki SMS Szczyrk, które zbudowały kilkupunktową przewagę. Siatkarki ZORZY, głównie za sprawą dobrej zagrywki Stasi KwiecieńPatrycji Papszun, próbowały gonić rywalki. Wodzisławianki nie pozbyły się tremy z początku spotkania, brakowało skutecznych ataków ze skrzydeł, nierówno funkcjonował blok ZORZY, co doprowadziło do sytuacji, w której drużyna gości prowadziła w końcówce seta 23:18. W tym momencie wodzisławianki zaczęły opanowywać tremę i grać coraz lepiej.
Doszły przeciwniczki na dystans jednego punktu, by następnie obronić dwie piłki setowe i w pojedynku nerwów, grając punkt za punkt, przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść po siódmej piłce setowej i ostatecznie w tej emocjonującej odsłonie wygrać 32:30.
Po wygranej w tak zaciętej końcówce seta pierwszego podopieczne trenera Andrzeja Brzezinki poszły za ciosem w drugiej odsłonie.
Drużyna imponowała pewnością siebie. Trudna i mocna zagrywka Kasi Szymańskiej, świetna gra na skrzydłach Natalii Tomaszewskiej i Patrycji Papszun, uzupełniona o dobry blok Wiktorii Melskiej, Stasi Kwiecień i Dominki Mularskiej oraz ofiarne obrony Agnieszki Ostrzołek i nietuzinkowe rozegranie Karoliny Dziwisz; spowodowały, że młode reprezentantki Polski tylko momentami nawiązywały równorzędną walkę w tej partii spotkania.
Zwycięstwo 25:16 z bardzo trudnymi przeciwniczkami pozwoliło wodzisławiankom z optymizmem podejść do trzeciej odsłony meczu, lecz młode kadrowiczki wróciły do dyspozycji z seta pierwszego, fenomenalnie broniąc i ustawiając bardzo wysoki blok.
Walka na parkiecie rozgorzała od nowa. To był najbardziej zacięty set meczu, obfitujący w długie akcje, mocne ataki, skuteczne bloki, wiele obron i zwrotów akcji. Trzecia partia pojedynku wyraźnie ożywiła kibiców obu zespołów, którzy wielokrotnie mogli oklaskiwać wspaniałe akcje siatkarek. Walka punkt za punkt rozgrzała publiczność, a w tej siatkarskiej bitwie lepsze okazały się siatkarki ZORZY, które wygrały ponownie nerwową końcówkę na przewagi 26:24, a ostatni punkt w meczu zdobyła asem serwisowym kapitan drużyny Natalia Tomaszewska.

MKS ZORZA Wodzisław Śląski – SMS PZPS Szczyrk III 3:0 (32:30, 25:16, 26:24)

MKS ZORZA: Natalia Tomaszewska (kapitan), Stanisława Kwiecień, Katarzyna Szymańska, Patrycja Papszun, Wiktoria Melska, Karolina Dziwisz, Dominika Mularska, Agnieszka Ostrzołek (libero), Patrycja Bierza, Julia Fijoł, Marta Molęda, Julia Świsulska.
Trener: Andrzej Brzezinka

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 0