UKS Strzał Wodzisław w czołówce Polski!

2019-01-23, Autor: ap

19-20 stycznia w Dusznikach Zdrój odbyły się prestiżowe zawody ogólnopolskie. Reprezentanci UKS Strzał Wodzisław rywalizowali na trasach biathlonowych. Jak poradzili sobie nasi zawodnicy?

W pierwszy dzień rozegrano sprinty, w których Kacper Brzóska po raz kolejny otarł się o podium!! Młody biathlonista bardzo dobrze strzelał oraz bardzo szybko pokonał swoje 6 km, zdobywając fenomenalne 4 miejsce. Równie dobrze spisała się Marta Zając, która wywalczyła 9 miejsce. Marta może się poszczycić świetną formą strzelecką, bo tylko raz pudłowała.

W juniorach i juniorkach młodszych na wyróżnienie zasługują, Adam Zając i Paulina Nowak, którzy zdobyli 15. miejsca w swoich kategoriach. Sylwia Bażan zdobyła 16 pozycję, natomiast Rafał Zając 17 miejsce. Nasz młodzik Adam Kałuża zakończył rywalizację na 16 pozycji.

Bardzo dobrze poradziły sobie nasze najmłodsze kategorie: młodziczki i młodzicy młodsi. Zdobyli oni kolejno miejsca: 19. Otylia Kocur, 24. Kinga Gilewicz, 34. Martyna Karbowniczyn, 35. Aleksandra Ryszka, 40. Aleksandra Bonar, 41. Agata Grzonka, 54. Nadia Tatarczuk, 55. Amelia Józefiak.

Następnego dnia zawodnicy stanęli na linii startu w biegu masowym. Charakteryzuje się on wspólnym startem czterema strzelaniami (młodsze kategorie 3 strzelania). Za niecelny strzał zawodnicy obiegają rundę karną o wielkości 150 metrów: Juniorzy i Juniorki Młodsze, 100 metrów: młodzicy, młodziczki, młodzicy młodsi i młodziczki młodsze.

Kacper Brzóska nie miał tyle szczęścia na strzelnicy i z 4 karnymi uplasował się na bardzo wysokim 8 miejscu. Marta Zając zdobywając 11. lokatę, po raz kolejny pokazała, że może się liczyć w walce o wysokie miejsce. W juniorach i juniorkach młodszych najlepiej spisał się Adam Zając, który wywalczył 16. lokatę na dystansie 10 km. Sylwia Bażan była 17. Miejsce 19. zdobyli Adam Kałuża i Paulina Nowak, natomiast Rafał Zając uplasował się na 20. lokacie.

Najmłodsi zawodnicy Strzału powoli pną się do góry. To ich pierwszy sezon w tak poważnych zawodach i zdobywają coraz lepsze miejsca: 20. Otylia Kocur, 23. Kinga Gilewicz, 24. Aleksandra Ryszka, 41. Aleksandra Bonar, 42. Martyna Karbowniczyn, 45. Agata Grzonka, 50. Nadia Tatarczuk, 52. Amelia Józefiak, 37. Dawid Wajsman, 42. Kasprowicz Adam.

Brawo dla Biathlonistów! Już niedługo Mistrzostwa Polski do tego czasu młodzi zawodnicy będą ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności w Wodzisławiu, Zakopanem, na Kubalonce, oraz w Dusznikach Zdrój pod okiem trenerki Edyty Zając.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 37