Unia przegrywa w Bielsku

Unia Turza Śląska w sobotę walczyła o punkty w Bielsku Białej. Niestety poniosła porażkę z miejscowym BKS-em 0:1.

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch groźnych akcji gospodarzy. Początkowo przewaga w akcjach ofensywnych należała do BKS-u z biegiem czasu mecz się wyrównał, turzanie coraz częściej dłużej utrzymywali się przy piłce, a w 33 minucie po długim podaniu Michała Szczurka przed szansą na zdobycie gola stanął Dawid Hanzel, ale jego strzał obronił bramkarz.

W 41 minucie po zagraniu ręką w polu karnym Odry sędzia podyktował dla gospodarzy jedenastkę. Artur Pląskowski trafił jednak w poprzeczkę.  Bielszczanie nie zrazili się tą sytuacją i od początku drugiej połowy ruszyli do ataku. Jedyna bramka w tym meczu padła w 58 minucie, kiedy to napastnik BKS-u trafił z kilkunastu metrów w światło bramki.

Turzanie do końca meczu próbowali doprowadzić do remisu. Na nic się to jednak zdało. Bielszczanie dopisali do swojego konta trzy oczka, a Unii pozostała walka o punkty w kolejnych meczach.

BKS Stal Bielsko Biała – LKS Unia Turza Śląska 1:0

BKS Stal Bielsko Biała: Bartosz Poloczek – Kacper Będzieszak, Ariel Dzionsko, Konrad Kareta, Damian Zdolski – Kamil Bezak, Seweryn Caputa, Marcin Czaicki (73`Mariusz Sobala), Damian Szczęsny (82`Aleksander Chmielewski), Kamil Karcz (68`Krzysztof Chrapek) – Artur Pląskowski (78`Marcin Wróbel

Unia Turza Śląska: Marcin Musioł – Piotr Glenc (68` Marcin Zarychta), Michał Szczurek, Krystian Dudała, Dawid Pawlusiński – Dariusz Pawlusiński, Paweł Staniczek (87` Dawid Mikołajec), Bartłomiej Sikorski, Jonatan Domin (46`Paweł Polak), Paweł Kulczyk (79` Patryk Dudziński) – Dawid Hanzel