Unia Turza: efektowne zakończenie jesieni

2020-11-23, Autor: mk, źródło: Unia Turza

W sobotnim zaległym spotkaniu z 13 kolejki IV ligi Unia Turza rozgromiła MKP Odrę Centrum Wodzisław aż 7:1, jedynego gola tracąc w ostatnich sekundach meczu.

Pierwsze minuty meczu wypadły słabo, bo turzanie choć mocno atakowali, to nie potrafili „złamać” młodej defensywy rywali. Najbliżej byli już w 5 min. kiedy to po akcji Dariusza PawlusińskiegoKamilem Trontem, Sebastian Obara wybił tuż sprzed linii bramkowej strzał „Troncika”.

W 20 min. po akcji lewym skrzydłem Sławomira Musiolika dobrze ustawiony w polu karnym był Maciej Gaszka, ale nie trafił w piłkę dośrodkowaną przez naszego pomocnika. Unitom udało się jednak przed przerwą wyjść na prowadzenie, starszy „Plastik” zdecydował się na uderzenie z woleja z narożnika pola karnego, futbolówka odbiła się od słupka, dopadł do niej Gaszka i „na wślizgu” wepchnął ją do siatki.

Pierwsza część gry zapowiadała zacięty mecz w drugich 45 minutach, ale unici nie chcieli dopuścić do nerwowej końcówki i w przeciągu 15 minut rozwiali wątpliwości kto w tym meczu jest lepszy. W 49 min. Musiolik okazał się nieuchwytny dla obrońców gości i po indywidualnym rajdzie rozpoczętym jeszcze na własnej połowie trafił z ostrego kąta między nogami Dawida Wrzoska, z pomocą słupka do bramki. Trzy minuty później Sławek tym razem ze środka pola karnego próbował zaskoczyć golkipera wodzisławian, ten co prawda odbił piłkę przed siebie, ale dopadł do niej Stanislav Shtanenko i mocnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził Unię na trzybramkowe prowadzenie.

Unici nie zamierzali na tym poprzestać i po upływie kolejnych pięciu minut skarcili rywali po raz czwarty. Dariusz Pawlusiński prostopadłym podaniem uruchomił Musiolika, a ten nie dał szans młodemu bramkarzowi MKP na skuteczną interwencję w sytuacji sam na sam. Dwie minuty później Musiolik skompletował hattricka, tym razem otrzymał podanie od Iliasa El Bouha, wykorzystał zawahanie golkipera Odry Centrum, minął go w pełnym biegu i z łatwością umieścił futbolówkę w pustej bramce. Po tym zabójczym kwadransie w wykonaniu unitów sprawa zwycięstwa już się rozstrzygnęła, ale turzanie do końca walczyli o zdobycie kolejnych goli.

W 75 min. niezwykle ofensywnie grający Shtanenko kolejny raz „wjechał” w pole karne gości, a jego dośrodkowanie wzdłuż bramki przeciął Mateusz Wuwer i piłka wtoczyła się do bramki obok zdezorientowanego Wrzoska. W 82 min. swój efektowny występ czwartym golem uczcił Musiolik, który po zagraniu Szymona Kuniny uderzył spoza obrońcy i zasłonięty Wrzosek był znowu bezradny.

Kiedy wydawało się, że po raz piąty z rzędu nie stracimy gola w meczu na własnym boisku, Rafał Ganita stracił piłkę na rzecz Wojciecha Wikara, a ten minął jeszcze wychodzącego z bramki Marcina Musioła i bez problemów trafił do pustej bramki. Po chwili arbiter zakończył ostatni mecz unitów w rundzie jesiennej, a zwycięstwo w nim pozwoliło turzanom awansować na czwarte miejsce w tabeli, ze stratą 10 punktów do prowadzącej Odry Wodzisław.

Trener Marek Hanzel przewidział jeszcze w przyszłym tygodniu dwie jednostki treningowe i potem zawodnicy pójdą na zasłużony odpoczynek. Unici, jeżeli sytuacja epidemiczna oczywiście pozwoli, powrócą do zajęć 18 stycznia, a pierwszy zimowy sparing zagramy ze Śląskiem Świętochłowice 30 stycznia.

KS UNIA TURZA – MKP ODRA CENTRUM WODZISŁAW ŚL. 7:1 (1:0)

7 – 1  Wojciech Wikar 90 min.

Sędziowali: Rafał Rokosz (główny), Rafał Baran, Mirosław Lewandowski (asystenci). Mecz bez udziału publiczności.

KS UNIA TURZA: Marcin Musioł – Piotr Szymiczek (76. Szymon Kunina), Kacper Krupiński (83. Rafał Ganita), Kamil Kuczok, Stanislav Shtanenko – Dawid Pawlusiński (46. Ilias El Bouh), Paweł Staniczek, Kamil Tront, Dariusz Pawlusiński (63. Michał Mazur), Sławomir Musiolik (86. Szymon Sosna) – Maciej Gaszka. Pozostali rezerwowi: Przemysław Cieśla, Dawid Skrzyszowski. Trener: Marek Hanzel

MKP ODRA CENTRUM WODZISŁAW ŚL.: Dawid Wrzosek – Sebastian Obara (28. Błażej Lamczyk), Adam Tymiński, Mateusz Wuwer (85. Tomasz Czech), Szymon Kalisz – Kacper Owczarczyk, Dawid Fojcik, Robert Tkocz (54. Bartosz Kuc), Kewin Mokry, Kamil Koczy – Daniel Podbioł (46. Wojciech Wikar). Pozostali rezerwowi: Bartłomiej Będkowski. Trener: Robert Tkocz.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 12