Unia Turza na ostatniej prostej po mistrzostwo. Przyszłość Rogów nadal liderem okręgówki

W 25. kolejce LKS Unia Turza Śląska pokonała na wyjeździe GKS Radziechowy Wieprz 2:0 i jest na ostatniej prostej po mistrzostwo IV ligi. Wszystko może rozstrzygnąć się w najbliższej kolejce.

Unia Turza Śląska pokonała wczoraj w meczu wyjazdowym GKS Radziechowy Wieprz 2:0 i zachowała sporą przewagę nad drugą w tabeli Polonią Łaziska Górne. Nie był to łatwy mecz dla drużyny gości, ale po raz kolejny w tym sezonie piłkarze z Turzy Śląskiej zaprezentowali do bólu skuteczny futbol. Gospodarze atakowali, ale było to bicie głową w mur, choć w pierwszej połowie trzy razy poważnie zagrozili bramce gości Świetnie spisał się jednak Marcin Musioł, który obronił strzały kolejno Marcina DudkiPiotra Motyki, a Łukasz Błasiak spudłował z 7 metrów.

Wynik spotkania rozstrzygnął się w drugiej połowie, a bohaterem został Paweł Kulczyk, który najpierw przeprowadził indywidualną akcję z własnej połowy boiska, po której wyłożył piłkę nadbiegającemu Pawłowi Polakowi, który z bliska wpakował piłkę do siatki, a na trzy minuty przed końcem, po akcji Dawida Hanzela, przelobował uderzeniem z 35 metrów stojących w bramce obrońców gospodarzy. W perspektywie meczu z wiceliderem są to niezmiernie ważne trzy punkty, zdobyte po ciężkim boju z niewygodnym rywalem. To zwycięstwo sprawiło, że już za tydzień Unia Turza Śląska może świętować zdobycie mistrzostwa IV ligi. Potrzebna do tego będzie wygrana z drugą w tabeli Polonią Łaziska Górne.

GKS Radziechowy Wieprz - Unia Turza Śląska 0:2 (0:0)
Bramki:

0:1 Paweł Polak 53 min.
0:2 Paweł Kulczyk 87 min.

Skład Unii Turza: Marcin Musioł - Piotr Szymiczek, Karol Bochenek, Kamil Kuczok, Adrian Nowak - Jonatan Domin (66` Seweryn Buczkowski), Sebastian Markiewicz, Bartłomiej Sikorski (kpt), Paweł Polak (61` Paweł Staniczek), Paweł Kulczyk (89` Krzysztof Krzyżok) - Dawid Hanzel (90+3` Dawid Skrzyszowski). Pozostali rezerwowi: Grzegorz Tide, Daniel Gojny, Emanuel Markiewicz. Trener: Jan Adamczyk.

W lidze okręgowej (grupa Katowice II) liderem pozostaje klub z powiatu wodzisławskiego - Przyszłość Rogów. Mimo remisu 1:1 z Naprzodem Syrynia udało się Przyszłości utrzymać prowadzenie w tabeli. Do końca sezonu pozostało pięć kolejek, a w najbliższej ekipa z Rogowa podejmie u siebie Uranię Ruda Śląska.