Unia Turza nadal z kompletem zwycięstw

2018-09-17, Autor: szuM, źródło: uniaturza.pl

Czteropak Dawida Hanzela i pięć asyst Dariusza i Dawida Pawlusińskich dało Unii wysokie zwycięstwo 6:0 w meczu z KS Kornowac. Dla popularnego Denzla 11 zdobytych już w tym sezonie bramek wywindowało go na trzecie miejsce na liście wszechczasów, które obecnie dzieli z Leszkiem Dzierżęgą z liczbą 77 goli na koncie.

Dawid Hanzel napoczął rywala w 12 min., kiedy to po otrzymaniu długiego podania od Kamila Kuczoka ograł kilku rywali i strzałem po długim rogu pokonał Michała Radeckiego. Dziesięć minut później Hanzel trafił po raz drugi tym razem po akcji prawą stroną Gabriela Szkatuły i dośrodkowaniu Dariusza Pawlusińskiego trafił z 5 metrów strzałem głową.

W 33 min. po zagraniu starszego „Plastika” przed szansą stanął jego syn, ale jego uderzenie przeleciało daleko od prawego słupka kornowackiej bramki. Dwie minuty później gospodarze po raz pierwszy i zarazem ostatni zagrozili bramce, ale szarżującego Wojciecha Błaszczyka w ostatniej chwili wślizgiem zablokował Szkatuła.

W 41 min. praktycznie rozstrzygnęły się losy spotkania, bowiem znów dał o sobie znać duet Pawlusińskich, a po podaniu młodszego z nich do siatki trafił Arkadiusz Lalko. W Kornowacu gra najlepszy strzelec tej grupy okręgówki Dariusz Mańka, ale dzisiaj nie był to jego dzień. Napastnik Kornowaca większość meczu przestał na środku boiska, a w przerwie zgłosił kontuzję i już nie wyszedł na drugą połowę.

Druga część meczu rozpoczęła się w podobny sposób jak pierwsza, czyli od gola Dawida Hanzela, który trafił pod poprzeczkę z 11 metrów po zgraniu piłki głową przez Dawida Pawlusińskiego. W 58 min. młodszy „Plastik” zdecydował się na uderzenie spoza pola karnego i tylko dobra interwencja Radeckiego zapobiegła utracie kolejnego gola.

Bramkarz Kornowaca obronił również dobitkę Hanzela oraz instynktownie nogą centrostrzał Dariusza Pawlusińskiego kilka minut później. W 63 min. duet ojca z synem znów znalazł się w kapitalnej sytuacji, ale syn chciał by ojciec wpisał się na listę strzelców i będąc sam przed bramkarzem dogrywał jeszcze Dariuszowi do pustej bramki.

Zrobił to trochę niedokładnie i ten nie sięgnął piłki. Wydawało się, że zadowoleni z wyniku turzanie już nie pokuszą się o podwyższenie wyniku, jednak w 83 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dariusza Pawlusińskiego do bramki trafił głową Paweł Staniczek, a w doliczonym czasie gry wspomnianego „czteropaka” skompletował Hanzel, który wykończył akcję Bartosza Suszka z Dariuszem Pawlusińskim.

Przewaga unitów w tym meczu była dużo wyższa niż te sześć zdobytych bramek, świadczą o tym przede wszystkim liczby. Gospodarze oddali w sumie dwa strzały, po jednym celnym i niecelnym, a turzanie uderzali w kierunku kornowackiej bramki aż 31 razy z tego 13 strzałów było celnych.

W dodatku podopieczni trenera Jacka Gorczycy wykonywali 12 rzutów rożnych (przy czym gospodarze żadnego) i posłali w pole karne Kornowaca 43 dośrodkowania przy tylko sześciu rywali. Ważne, że unici nie zlekceważyli przeciwnika, pokazali swoją boiskową wartość, a że rywal nie był zbyt wymagający, to zdołali zaoszczędzić sporo sił na kolejne pojedynki.

Już za tydzień czeka ciekawie zapowiadające się spotkanie Unii TurzaSilesią Lubomia, której trenerem jest dobrze znany Piotr Hauder, który jeszcze w sierpniu ubiegłego roku prowadził Unię w III lidze.

KS KORNOWAC – KS UNIA TURZA 0:6 (0:3)
0:1 - Dawid Hanzel (12 min.)
0:2 - Dawid Hanzel (22 min.)
0:3 - Arkadiusz Lalko (41 min.)
0:4 - Dawid Hanzel (48 min.)
0:5 - Paweł Staniczek (83 min.)
0:6 - Dawid Hanzel (90+1 min.)

KS KORNOWAC: Radecki – Komorek, Koczor, Drobny, Kowol (86` Wojciechowski) – Dzierżęga, Bugdol (73` Gatnar), Błaszczyk, Mańka (73` Niestrój), Bugla – Mańka (46` Maciaszek).